1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İstanbulensis Gençlik Merkezi Açıldı

İstanbulensis Gençlik Merkezi Açıldı

İstanbulensis Gençlik Merkezi Açıldı
      İlçe gençlerine yepyeni ufuklar açacak olan gençlik merkezinde birçok alanda eğitim veriliyor.
 
      Eğitim konusunda son yıllarda önemli projelere imza atan Sultanbeyli Belediyesi, yaygın eğitimde örnek uygulamalardan olan İstanbulensis Gençlik Merkezi'ni ilçe halkının hizmetine sundu. Yapılan görkemli açılışa Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Kaçmaz, siyasi parti yöneticileri, ilçe kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerinin yanısıra çok sayıda davetli ve merkezin asıl sahibi gençler katıldı.
 
"Merkezde Her Şey Düşünüldü"
 
      Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, merkezde ilçe gençleri için her şeyin düşünüldüğünü ifade ederek, "Genç nesil ilçemizin ve ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz bizlerin evlatlarıdır. Bugün Sultanbeylimizin geleceğe bakan yüzü olan gençlerimize böylesine güzel bir merkezi armağan etmekten büyük mutluluk duyuyoruz" şeklinde konuştu. İstanbulensis Gençlik Merkezi'nin beş ay gibi kısa bir sürede hizmete kazandırıldığının altını çizen Keskin, "Merkezimizde gençlerimizin tüm ihtiyaçları gözetilerek, çağın gereklerine uygun şekilde yetişmelerine yardımcı olmak için tüm imkanlar seferber edildi. Web tasarımı, reklamcılık kursları ve sertifika programları sayesinde gençlerimiz hem nitelikli meslek sahibi olacak, hem de istihdam sektörüne vasıflı bireyler olarak gireceklerdir." dedi.
 
"İlçemize Hayırlı Olsun"
 
      Merkezde kariyer atölyelerinin de bulunduğunu ifade eden Keskin, gençlerin sosyo-kültürel gelişimlerine katkı sunmak için sinema, tiyatro ve spor salonunun hizmet verdiğini söyledi. Gençlik merkezinin kurulmasında Sultanbeyli'ye maddi destek veren İstanbul Kalkınma Ajansı'na, proje ortağı olan Sultanbeyli Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne desteklerinden dolayı teşekkür eden Keskin, "Gençlik merkezimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" diyerek sözlerini noktaladı.Açılışın ardından Başkan Keskin ve davetliler gençlik merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 
Mecidiye Parkı Açıldı
 
      İstanbulensis Gençlik Merkezi'nin yanısıra, gençlik merkezinin bahçesine inşa edilen Mecidiye Parkı da hizmete açıldı. Parkın içinde spor aletleri, bahçe satrancı ve dinlenme alanları bulunuyor.

HABERE YORUM KAT