1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı...

İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini açıkladı. Yapılan son bilgilendirmelere göre Meteoroloji İstanbul başta olmak üzere İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz'de Toroslar ile Marmara Bölgesi'nin bazı illerini uyardı. Meteoroloji bu bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini belirtti.

İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da yaşanan sağanak yağış biraz olsun etkisini götürmeye başlamışken, yeni bir sağanak yağışın uyarısını yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul başta olmak üzere İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz'de Toroslar ile Marmara Bölgesi'nin bazı illerini uyardı. Meteoroloji bu bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini belirtti.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? YAĞMUR YAĞACAK MI 20 AĞUSTOS SALI 2019

İstanbul başta olmak üzere yurt genelini ilgilendiren son dakika hava durumu ve sağanak yağış uyarısı geldi. Buna göre İstanbul'u salı, çarşamba ve perşembe günleri gök gürültülü sağanak yağış bekliyor. İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz'de Toroslar ile Marmara Bölgesi'nin bazı illerinde de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

İSTANBUL'DA YAĞMUR YAĞACAK MI? METEOROLOJİ TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU 20 AĞUSTOS SALI

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul'da etkisini gösteren ve bir kişinin ölümü ile sonuçlanan sağanak yağışın ardından gözler yeni hava tahmin raporuna çevrilmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, resmi internet sitesinden 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı ve önümüzdeki günlere dikkat çekti.

PEK ÇOK KENT İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, salı günü akşam saatlerine kadar Türkiye'nin kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak.

İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz'de Toroslar ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova çevreleri ve Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL İÇİN SALI, ÇARŞAMBA, PERŞEMBE UYARISI

Buna göre salı, çarşamba ve perşembe günleri İstanbul'u gök gürültülü sağanak yağış bekliyor. Yağışlar cuma ve cumartesi günleri ise son buluyor. İstanbul'da bu hafta sıcaklık 24-29 dereceleri arasında öngörülüyor.

Salı, çarşamba ve perşembe günleri İstanbul'un yanı sıra Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde de gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT