1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. İşten Çıkarılınca Vince Çıktılar

İşten Çıkarılınca Vince Çıktılar

İşten Çıkarılınca Vince Çıktılar
      Tuzla Ada Tersanesi'nde işten çıkarılıp paralarını alamadıklarını iddia eden 10 işçi, bugün tersane içindeki vince çıktı. Öğle saatlerinde tersaneye giren işçiler yaklaşık 20 metre yükseklikteki vincin üzerinde eylemlerine devam ediyor.
 
      Tuzla'daki Ada Tersanesinde yaklaşık 2 hafta önce işten çıkarılan işçiler, bugün öğle saatlerinde tersaneye girerek içeride bulunan vincin üzerine çıktı. İşten çıkarılan 10 işçi ücretlerinin ödenmediğini ileri sürerek, tersane içindeki iki ayrı vincin üzerine çıktı. İşçilerden 7 tanesi 10 metre yükseklikteki bir vince, diğer 3 işçi de yaklaşık 20 metre yükseklikteki başka bir vince çıktı. Tersane önündeki başka bir grupta eylem yapan arkadaşlarına sloganlarla destek verdi.
 
      Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevkedilirken, işçilerin vinç üzerindeki eylemi devam ediyor. Limter İş Sendikası Genel Başkanı Kamber Saygılı "ücretlerini alamayan arkadaşlarımız böyle bir eylem yapıyorlar. Sadece ücretlerini talep ediyorlar, ücretlerini alana kadar oradan inmeyeceklerini söylediler" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT