1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İstihdamda en büyük sorun iş beğenmeme

İstihdamda en büyük sorun iş beğenmeme

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) Müdürlüğü tarafından düzenlenen "7'nci Eskişehir İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliğinde yapılan konuşmalarda...

İstihdamda en büyük sorun iş beğenmeme

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) Müdürlüğü tarafından düzenlenen "7'nci Eskişehir İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliğinde yapılan konuşmalarda istihdamla ilgili en büyük sorunun işsizlerin iş beğenmemesi olduğu belirtildi

ESOGÜ Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ve 2 gün süreyle devam edecek olan kariyer günlerinin açılışına Vali Azmi Çelik, İşkur Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk ve İşkur Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş da katıldı. Yapılan konuşmalarda istihdamla ilgili en büyük sorunun iş beğenmeme ve iş mülakatlarına dahi gitmeme olduğu ifade edilirken, işsiz vatandaşlara seslenilerek bu konuda hassasiyet göstermeleri gerektiği belirtildi.

"İş gücü arzında bulunanların sektörün istediği niteliklere sahip şekilde yetiştirerek gerekli gayreti göstermeleri lazım"

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, yaptığı konuşmada, çalışma hayatında milli seferberlik başlatıldığını aktararak, kariyer günlerinin iş veren ve çalışacak olan vatandaşların buluşması açısından çok önemli olduğunu ifade etti. Vali Çelik, "İş gücü arzında bulunanların kendi üzerilerine düşen sorumluluklarının da farkına vararak, kendilerini sektörün istediği niteliklere sahip şekilde yetişme noktasında gerekli gayreti göstermeleri lazım. İş başı eğitimlerimiz var evet, bizim mesleki eğitimlerimiz var evet fakat bütün bunlar daha başlangıçta firmaların istedikleri özelliklere sahip personeli maalesef teminde yeterli olmuyor. Onun için mesleki eğitimde firmalarla, özel sektörlerle bizim kamu kurumlarımızın, özel sektörle bizim eğitim kurumlarımızın, İşkur'umuzun işbirliği son derece önemli. Umut ediyorum ki, istihdam ve kariyer günleri bu anlamada bizlere yönlendirici olacak" dedi.

İşkur Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk ve İşkur Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş da yaptıkları konuşmalarda, istihdam sağlamada nitelikli eleman yetiştirilmesinin önemine vurgu yaparak, bu alanda yapılan çalışmaları anlattılar. Konuşmacılar, istihdamla ilgili en büyük sorunun işsizlerin iş beğenmemesi olduğu belirtiler.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Çelik ve protokol üyeleri, açılış münasebetiyle kurdele kesilmesinin ardından kurumların açmış olduğu stantları ziyaret edildi. Ziyaret esnasında Atatürk Teknik Mesleki Lisesinin bulunduğu stantta, öğrencilerin yapmış olduğu robot ile Vali Çelik'in kafasına şapka takılmaya çalışıldı.

Ayrıca, İhlas Pazarlama da etkinlikte stant açarak, verdikleri hizmetler hakkında bilgiler verip, iş arayan vatandaşların kararlarında yardımcı olmaya çalıştı.

İstihdamda en büyük sorun iş beğenmeme

İstihdamda en büyük sorun iş beğenmeme

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.