1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı Çin'i geçti

İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı Çin'i geçti

İtalya'da son 24 saatte koronavirüs sebebiyle 427 kişi hayatını kaybetti. Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkedeki koronavirüs vakaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Borelli, Kovid-19 bulaşanların toplam sayısının 41 bin 35 olduğunu belirtti.

İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı Çin'i geçti

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 3 bin 405'e yükseldiği İtalya, dünyada can kaybının en yüksek olduğu ülke haline geldi.

İtalya'da son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle 427 kişi hayatını kaybetti.

İtalya'da 21 Şubat’ta patlak veren yeni tip koronavirüs salgınında bilanço ağırlaşmaya devam ediyor.

SİVİL SAVUNMA GENEL MÜDÜRÜ BORELLİ'DEN KORONAVİRÜS VAKALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkedeki Kovid-19 vakaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Borrelli, ülkede mevcut koronavirüs vaka sayısının 33 bin 190'a ulaştığını, buna ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Kovid-19 bulaşanların toplam sayısının 41 bin 35 olduğunu belirtti.

Borrelli, dün 4 bin 25 olarak açıkladığı iyileşenlerin sayısının bugün 415 artışla 4 bin 440’a çıktığını bildirdi. Sivil savunma yetkilisi, virüsün bulaşmasının stabil olduğunu belirterek, iyileşmelerdeki artışa dikkati çekti.

Borrelli, ölü sayısının düne göre 427 kişi daha arttığını ve toplam sayının 3 bin 405'e yükseldiğini belirtti.

İtalya bu sayıyla Çin'i geride bırakarak Kovid-19'dan dünyada en çok ölümün görüldüğü ülke haline geldi. Yeni tip koronavirüs salgınının ilk ortaya çıktığı Çin'de 3 bin 242 ölüm kayıtlara geçmişti.

Öte yandan Rainews24’ün haberinde, koronavirüsle mücadele eden 5 doktorun bugün öldüğü ve yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısının 13'e çıktığı belirtildi.

BERGAMO'DAKİ HASTANE DİREKTÖRÜ, İNGİLİZCE ÇAĞRIDA BULUNDU

Ülkede son dönemde koronavirüs vakalarının ve kayıplarının en çok görüldüğü Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana da virüsün yayılmaması için insanlara sokağa çıkmama çağrısını yinelerken, hükümetten de bölgede daha sıkı tedbirler almasını istedi.

Bölgesel yönetiminin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Giulio Gallera, bölgelerinde bugün itibariyle hasta ağırlayabilecekleri boş yatak kalmadığını söyledi.

Bölgede en zor durumdaki Bergamo kenti hastanesi Papa 23. Giovanni’nin direktörü Stefano Fagiuoli, İngilizce paylaştığı videosunda, “Umutsuzca hemşirelere, doktorlara, solunum cihazlarına ve koruyucu ekipmanlara ihtiyacımız var.” ifadesini kullandı.

Fagiuoli, hastanede ve bölgelerindeki durumun son derece acil ve kritik olduğunu vurguladı.

Bu arada yerel basın, defin işlemlerine yetişilemediğini, çok sayıda cenazenin kiliselerde bekletildiğini duyurdu.

Bergamo’da Kovid-19 tespit edilen yeni doğan bir bebeğin iyileştiği aktarıldı.

 

HABERE YORUM KAT