1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış: Muhalefet olarak seçim istiyoruz

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış: Muhalefet olarak seçim istiyoruz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmek üzere İYİ Parti Genel Merkezi'ne gitti. Buradaki görüşmelerinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan ikiliden Akşener, bir soru üzerine, "Biz muhalefet olarak seçim istiyoruz" dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış: Muhalefet olarak seçim istiyoruz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmek üzere İYİ Parti Genel Merkezi'ne gitti. Ortak bir açıklama düzenlemelerinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan ikili, önemli bilgiler paylaştı. Kendisine yöneltilen seçim sorusunu yanıtlayan Akşener, "Biz muhalefet olarak seçim istiyoruz" dedi.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU'NUN ORTAK AÇIKLAMASI

İYİ Parti lideri Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının hayırlı olsun ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin içinde bulunduğu problemlerini ve bakış açılarımızı paylaştık. Kendisine ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda da Öğretmenler Günü vesilesiyle bu ziyaret yapıldı" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise, "Hayırlı olsun ziyaretini yaptık. Son gelişmeleri görüştük. Düşüncelerimizi aktardık. Türkiye'nin sorunlarını açık bir şekilde dile getiriyorlar. Önümüzdeki süreçte, belli aralıklarla yine bir araya gelip sorunların çözümü konusunda düşüncelerimizi aktaracağız" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış

BÜLENT ARINÇ'IN İSTİFASI

Geçtiğimiz günlerde HaberTürk TV'de yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine toplayan ve ardından istifa eden Bülent Arınç'ın istifası hakkında düşüncelerinin sorulması üzerine Akşener, 

"Cumhur İttifakı'nın birleşenlerinin birbirlerine dolaylı şekilde laf çarptırmasına dikkat çekmiştim. Sayın Adalet Bakanı adalet reformundan bahsetti. Sayın Erdoğan bu talebe, ekonomiyi de ekleyerek destek verdi. Akabinde, Sayın Kılıçdaroğlu tehdit edildi. Bu tehdit milli iradeye yapılmış bir tehditti. İlginç olanı, reform yapılacağı iddia edildi Cumhur İttifakı'nın küçük ortağının genel başkanı tarafından sahiplenildi. Bu Türk siyasetinde ilk defa olan bir şey. İlk defa siyasetçi tehdit sahibinin yanında durdu. Buna yönelik AK Parti Genel Başkanı ve yöneticileri ne yapacaklar? Sonra Sayın Arınç konuşma yaptı, Sayın Cemil Çiçek konuştu. Bir makas değişikliğine gidiliyorsa, Sayın Bahçeli ve Sayın Perinçek ne diyecek? Bu kişiler konuştu ve Sayın Arınç istifa etmek durumunda kaldı." şeklinde konuştu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış

İHSAN ASLAN'IN İHRAÇ SÜRESİ

Kılıçdaroğlu'na yöneltilen İhsan Aslan'ın ihraç süresi hakkındaki düşünceleri üzerine ana muhalefet lideri, "Uzun süredir Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor. Yönetilmesi için devlette liyakat olması lazım. Rejim değiştikten sonra Türkiye'nin sorunları sağlıklı saptanabiliyor mu? Sorunlar çözülüyor mu? Sorunlar büyüyor ve derinleşiyor. Buna karşı çözüm üretilmiyor. Çözüm üretmek isteyenler var AK Parti içinde ama küçük ortak, büyük ortağı esir almış durumda. Ne Bülent Arınç ne başkası düşüncelerini ifade edebiliyor... AK Parti gibi bir partinin küçük bir partinin tutsağı haline gelmesi Türkiye'nin yönetilmediği anlamına geliyor. Türkiye yönetilmiyor, hepimiz bunun tanığıyız." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış

Akşener ise bu konuda Kılıçdaroğlu'na katıldığını vurgulayarak, "Ben de katılıyorum. Sayın Erdoğan'ın tavrı, Sayın Arınç gibi üzerinden bazı sözleri söyletmesi, balon uçurur. Küçük ortağın sözleri sonrası Sayın Arınç'ı tahkir eden bir konuşma yapmak zorunda kaldı. Dolmabahçe Mutabakatı'ndan bir araya geldiniz, o siyasiler o masaya oturabilir mi? Sonra ölçüldü, Sayın Erdoğan elini yıkadı çıktı. Sonra o kişiler gitti. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemini Sayın Erdoğan çok istedi. Geldi, oldu ama kazın ayağının öyle olmadığı anlaşıldı. Sayın Bahçeli 'hadi seçime gidiyoruz' dediği zaman bunu da Sayın Erdoğan'ın bunu göze alması mümkün görünmüyor. Bugün durumları kötü, yarın daha da kötü olacak. 20 Ocak 2020'den beri esnaf geziyorum. Gördüğüm manzara vahim. İnsanlar aç, insanlar siftah yapmadan dükkan kapatıyor. Kredilerin ödeme zamanı. Yolun sorunu görünüyor. Artık Sayın Erdoğan'ın çevresindeki seçim isteyecekleri pışpışlama dönemi." dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den flaş çıkış

ERKEN SEÇİM

Kendisine yöneltilen seçim sorusuna ise erken seçim istediğini fakat meclisteki vekil sayısının bu kararı vermek için yeterli olmadığına değinen Akşener, "Biz seçim istiyoruz. Türkiye bu halde gidemez. Liyakat, şeffaflık yok. Kodamanlara aktarılan paralar, fakirin ölüme terk edildiği bir Türkiye. Hak, hukuk, demokrasi, adalet yok. Bizim Meclis'teki sayımız bunu getirmeye yetmiyor. Sayın Bahçeli seçim isterse yandı gülüm keten helva diye görüyorum." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu ise ekonomi alanındaki uluslararası konuma dikkat çekerek "Geçen her gün toplumun üzerindeki maliyet artıyor. Türkiye'nin hem kendi içinde hem uluslararası alanda ciddi bir zafiyet yaşadığı gerçektir. Türkiye'nin buradan kurtulması lazım. Türkiye'nin demokratikleşmesi, adaletin olması lazım. Bunun yolu bellidir. 'Türkiye'yi yönetemiyoruz' diyecekler halkın hakemliğine başvurmak lazım. Halktan korkmamak lazım. Vatandaş perişan. Memnunsa zaten sizi tekrar getirir. Bütün sorunların çözümünde halk temel adrestir." ifadelerini kullandı.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT