1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. İyi Parti’de yaşananlar bir taktik mi? Meral Akşener aday olacak mı?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

İyi Parti’de yaşananlar bir taktik mi? Meral Akşener aday olacak mı?

Siyasetin kuralıdır… Gündemi yakalayamaz gündemi siz oluşturamazsanız başkalarının oluşturduğu  gündemin peşine takılıp, kaybolup gidersiniz.

Son bir haftadır dünyada ve Türkiye’de birçok gündem olayı yaşanırken tartıştığımız bir konuda Meral Akşener’in İyi Parti genel başkanlığından istifa etmesi ve hemen ardından  alınan kongre kararı ve yapılacak olan kongrede  Akşener’in genel başkanlık için tekrar aday olup olmayacağı oldu.

Bu konularda gazeteci kimliğimin verdiği sorgulama sonucunda olaylara hep başka yönden bakmaya çalışıyorum. Bende şöyle bir düşünce var; Acaba 24 Haziran seçimlerinden çok şişirilen yüzde 10 barajının altına kalmasına rağmen yapılan ittifakla mecliste 44 milletvekili kazanan kısmen başarısız gözüken partide bu tip hamlelerle partiyi sürekli gündemde tutmaya çalışmak partinin siyasetteki yerini ve zeminini kaybetmemek için yapılan planlı ve bilinçli bir hareket midir?

Bana soracak olursanız; Evet bence öyledir…!

Yeni kurulan bir partinin siyasi yelpazede yer edinmesi zordur. Bir anda gündemi tutamaz kaybederseniz gündemi yakalayamaz başkalarının oluşturduğu gündemin peşine takılırsanız unutulur gidersiniz. Onun için gündemi sizin belirlemeniz sürekli gündemde olmanız tartışılmanız  gerekiyor. Yani gündemi siz yaratmalısınız. Sansasyonel çıkışlar Türkiye gündemine oturacak işler yapmalısınız. Bence Meral Akşener’in istifa etmesi aday olmayacağını açıklaması  bunun üzerine partide  yaşananlar bu kadar yoğun gündemin arasında televizyon programlarında ve basında büyük bir yeri alması  bunların işaretidir.

Çünkü bir olayın sonucunda artılarıyla eksileriyle olaya bir bütün baktığınızda olayın sonucunda artı yönüyle kimler bu olaydan karlı çıkmıştır. Görülüyor ki bir haftadır tartışılan hep gündemde olan İyi Parti ve Meral Akşener olmuştur.

************************************************

Şimdi soru şu;  Bu bir taktik mi? yoksa gerçekten Meral Akşener yapılacak kongrede genel başkanlığa aday olmayacak mı?

İddia ediyorum göreceksiniz de İyi Parti’de yaşanan bu süreçlerin ve tartışmaların hepsinin planlanmış bir strateji olduğu ve Meral Akşener’in eninde sonunda aday olmama fikrinden vazgeçeceği ve yapılacak kongrede tek aday ile genel başkan adayı olacağı ve seçileceği yönündedir. Gelen bilgilerde o yöndedir ancak o günü hep beraber bekleyip göreceğiz..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT