1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İYİ Parti'den CHP'ye çok sert tepki! İttifak dağılıyor mu?

İYİ Parti'den CHP'ye çok sert tepki! İttifak dağılıyor mu?

İYİ Parti Akhisar Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun 2 parti arasındaki ittifak protokolüne uymadığını iddia ederek, belediye binası önünde eylemde bulundu.

İYİ Parti'den CHP'ye çok sert tepki! İttifak dağılıyor mu?

İP Manisa İl Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun, iki parti arasındaki protokole rağmen belediye kadrosunda İYİ Partililere yer vermediğini belirtti. 

Açıklamada, Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Besim Dutlulu'ya tepki gösteren parti mensuplarının belediye önünde toplandığı bildirildi. Sonrasında ise üzerinde "Adalet" yazılı siyah çelengin belediye binasına bırakıldığı kaydedildi.  

İYİ Parti'den CHP'ye çok sert tepki! İttifak dağılıyor mu?

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak ruhuna aykırı davrandığını savundu. 

Kındıroğlu, şunları kaydetti:

''Akhisar Belediyesine üçüncü belediye başkan yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır emek verdiğimiz ittifakın sarsıldığını ve verilen sözlerin de tutulmadığını görüyoruz. Bu aynı zamanda siyasi etik ve dürüstlüğe de sığmaz. Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütünü kınıyorum.'' 

HABERE YORUM KAT
1 Yorum