1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İYİ Partili Aylin Cesur günler sonra açıklama yaptı: Neden öyle bir hareket yaptı?

İYİ Partili Aylin Cesur günler sonra açıklama yaptı: Neden öyle bir hareket yaptı?

İdlib'de şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in cenazesinde cenaze namazı bitmeden ön safa katılarak fotoğraf çektirmek gibi anlamsız bir harekete girişen İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur'dan günler sonra bir açıklama geldi. Cesur'un açıklamasını neden günler sonra yaptığı ise merak konusu...

İYİ Partili Aylin Cesur yaptığı skandal hareketiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şehit cenazesindeki skandal hareketi nedeniyle eleştirilen İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur'dan gecikmeli açıklama geldi. İdlib’de şehit düşen Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in, 29 Şubat’ta Afyonkarahisar’daki cenaze töreninde ön safa girerek poz verdiği için tepki çeken İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’dan eleştirilere bugün yanıt verdi.

İşte Aylin Cesur'un bir hafta sustuktan sonra şehit cenazesindeki hareketiyle ilgili Twitter hesabından yaptığı o açıklama:

İYİ Partili Aylin Cesur günler sonra açıklama yaptı: Neden öyle bir hareket yaptı?

“Olay günü, şehidimizin cenazesi olduğunu öğrenince Isparta Atabey İlçe Kongresi’nden çıkarak derhal Dinar’a tören alanına geldim. Cemaat saf tutmuştu. Öğrendim ki şehidimizin babası protokolde namazdaydı. Bulunduğumuz yerden orası görülmüyordu. Bekledim. Namaz bitti yönlendirmesiyle taziye için ilerlediğimde bitmediğini, selam verildiğini fark ettim, tereddütte kaldım, duaya katıldım. Özeti budur.

İYİ Partili Aylin Cesur günler sonra açıklama yaptı: Neden öyle bir hareket yaptı?

‘Şehit annesine sarıldı ve poz verdi’ diye servis ettikleri fotoğraf ise 16 Şubat’ta Yalvaç’ta, mahalleli kadınlarla konuşurken, bir mahalli ajans tarafından çekilmiş ve 17 Şubat’ta da kendi sosyal medyasında paylaşılmıştır. Kasıtlı olarak servis edildi. Edep de bilirim, töre de bilirim, iman da bilirim. Kamuoyunun vicdanına arz ederim.”  

NE OLMUŞTU?

İdlib’teki saldırıda şehit olan 36 Mehmetçik’ten Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin dün memleketi Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin'in, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından kıldırılan cenaze namazı esnasında İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, cenaze namazı kılanların önüne geçerek tek başına ilk önce namaz kılıyormuş gibi poz verdi ve ardından da ellerini açıp cemaatle birlikte dua etti.

HABERE YORUM KAT
2 Yorum