1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İzmir Büyükşehir Belediyesi yurt başvurusu nasıl yapılır? Yurt başvurusu nereden yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yurt başvurusu nasıl yapılır? Yurt başvurusu nereden yapılır?

Üniversite okumak amacıyla farklı şehirlerden İzmir’e gelen öğrenciler, ev kiraları ve yurt fiyatlarının yüksek olması nedeniyle barınacak yer bulamayıp parkta kalmışlardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu soruna çözüm bulmak amacıyla “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesini oluşturdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yurt başvurusu nasıl yapılır? Yurt başvurusu nereden yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yurt bulamayan üniversite öğrencileri için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Bornova ve Buca'da iki yurdun kiralandığını duyurmasından sonra “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” adıyla 3 ayrı seçenekten oluşan bir çalışma başlattı.

Belediyenin web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek öğrenciler “Yurt”, “Dayanışma” veya “Gönüllü Aileye Katılım” seçenekleri arasından tercihte bulunabilecek. Öncelik sıralaması öğrenciler tarafından belirlenecek.

  1. Yurtta kalma hakkı kazanan öğrenciler barınma ihtiyaçlarının yanında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmak üzere 60 TL ödeme yapacak
  2. Kriz belediyeciliği dayanışma modelini seçen öğrenciler ise ekonomik durumu uygun olan vatandaşların yardımlarına İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin oluşturduğu sistem üzerinden ulaşabilecekler.
  3. İzmir Büyükşehir Belediyesi aileye katılım uygulamasıyla ile öğrenciler ve onlara kapılarını açmak isteyen vatandaşlar arasında bağlantı görevi üstlenecek.

Bornova'da kiralanan kız öğrenci yurduna ve Buca'daki erkek öğrenci yurduna öğrencilerin yerleştirilecek. Bunun yanı sıra Karşıyaka Örnekköy'de bulunan misafirhane kız öğrencilerin kullanımına ayrılmış durumda. Öğrencilerin yurt ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için özel yurtlarla görüşmeler de devam etmekte.

Başvuru şartları ve takvimi 24 Eylül 2021 Cuma günü İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinden (www.izmir.bel.tr) yayınlandı.

 

Projenin başvuru sayfası görselde yer almaktadır. Öğrenciler seçeneklerden tercih ettiğini seçerek ilerleyebilir. Öğrenciler istediği seçeneğe tıkladıktan sonra karşılarına başvuru ekranları çıkacak.

 

PROJEYE BAŞVURU LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

izmir-2.jpg

 

ÖĞRENCİ BARINMA BAŞVURUSU SAYFASI

izmir-1.jpg

DANIŞMA BAŞVURUSU SAYFASI

izmir-3.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT