1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem!

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem!

AFAD verilerine göre Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Deprem İstanbul, İzmir ve çevre illerde de hissedildi. Deprem 15 saniye sürerken vatandaşlar büyük korku yaşadı.

AFAD'dan depreme ilişkin  yapılan açıklamaya göre, saat 10.21'de merkez üssü Saruhanlı olan 5,5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Deprem 9,29 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Açıklamada, gelişmelerin takip edildiği belirtildi.

Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise deprem Akhisar ilçesinde 5.1 büyüklüğünde meydana geldi.Depremin derinliği 4.1 kilometre olarak kayıt edildi.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Manisa merkezli deprem, İzmir, Bursa, Balıkesir, Aydın, İstanbul, Kütahya ve bölgedeki birçok ilde hissedildi. 

Deprem nedeniyle bazı vatandaşlar binaları panikle terk ederken, kimileri de telefonla yakınlarını aradı.

ŞİDDETLİ ARTÇI DEPREMLER OLUYOR

AFAD verilerine göre Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde saat 10.37'de 3.6 büyüklüğünde artçı bir deprem meydana geldi.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem!

BAKAN SOYLU: HASAR TESPİTİ VE İHBARI GELMEMİŞTİR

İçişleri Bakanı Soylu, Manisa'daki depreme ilişkin olarak, "Manisa Saruhanlı'daki depremde şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir, kırsal tarama devam etmektedir." dedi.

MANİSA VALİSİ KARADENİZ'DEN İLK AÇIKLAMA

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz," "Valiliğimize intikal eden herhangi bir hasar ihbarı yok. Dış mahallelerde de araştırmalarımız devam ediyor. Şu anda hasar olup olmadığına yönelik araştırmalarımız sürüyor. Elbette ki ilk etapta eğer herhangi bir hasar varsa hemen ona göre bizim afet planlarımıza uygun şekilde harekete geçilecek."  dedi.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem!

BELEDİYE BAŞKANI TOPLANTIDAYKEN DEPREME YAKALANDI

Depreme encümen toplantısında yakalanan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Saruhanlı’da 5.5 büyüklüğünde deprem yaşadık. Belediyede encümen toplantısındaydık. Belediye binamız müthiş sallandı. Kendimizi dışarıya zor attık. Saruhanlı’da yaşayan hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Yaralananlar varsa acil şifalar diliyorum. Şu anda ne olduğunu bilmiyoruz. Ekibimizle birlikte sahaya çıkıp hasar tespiti yapacağız. Tüm Saruhanlımıza geçmiş olsun”  diye konuştu.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem!

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliğinden depreme ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"26.06.2020 tarihinde saat 10.21'de merkez üssü İlimiz Saruhanlı İlçesi Kumkuyucak Mahallesi olan 5,5 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Depremle ilgili Valiliğimize intikal eden herhangi bir hasar bulunmamakla birlikte, hasara yönelik tarama çalışmaları devam etmektedir."

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem!

HABERE YORUM KAT