1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Japon mimardan Balkanlar Koleji Öğrencilerine Deprem Dersi

Japon mimardan Balkanlar Koleji Öğrencilerine Deprem Dersi

08 Kasım Salı günü Özel Yakacık Balkanlar Koleji 5.6. ve 7. sınıf öğrencileri “Türkiye’de Deprem ve Deprem'den Korunma Yolları” konulu semineri Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekteri Yüksek Mimar Yoshinori Moriwaki’’den aldılar.

Japon mimardan Balkanlar Koleji Öğrencilerine Deprem Dersi

08 Kasım Salı  günü  Özel Yakacık Balkanlar Koleji 5.6. ve 7. sınıf öğrencileri “Türkiye’de Deprem ve Deprem'den Korunma Yolları” konulu semineri Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekteri Yüksek Mimar Yoshinori Moriwaki’’den aldılar.

Seminerde  deprem kuşağında bulunan iki ülke  Türkiye ve Japonya' da  yaşanan depremleri ,depremin etkilerini , binaların dayanıklılığının önemini ve depremden korunma yollarına değinirken basit afet yöntemleri ile ev içerisindeki eşyaların yerleşim planlarının can kurtardığını ifade eden Moriwaki, yaşam üçgenlerinin de üzerinde durarak deprem anında hayatta kalmanın yollarını anlattı.

Uzmanımızı dikkatle dinleyen öğrencilerimiz bilgilerine yeni bilgiler  ekleyerek bilinçlendiler.

Balkanlar kolejinde yapılan açıklamada, “Bu önemli seminerde bizleri aydınlattıkları için Japonya Yurt Dışı İnşaat Şirketleri Derneği Genel Sekteri Yüksek Mimar Yoshinori Moriwaki ve Tuzla Rotary Kulübü’ne desteklerinden dolayı Balkanlar Koleji olarak teşekkür ederiz.” Denildi.

HABERE YORUM KAT