Jennie Kim kimdir? Nereli, kaç yaşında?

Güney Koreli grup BLACKPINK'in vokalisti olan Jennie Kim, sık sık araştırılıyor. Biz de Jennie Kim kimdir, nereli, kaç yaşında? bakılan bu konuyla ilgili önemli detayları haberimizde derledik.

Jennie Kim kimdir? Nereli, kaç yaşında?

Jennie Kim kimdir, nereli, kaç yaşında? sosyal medyada trendler arasında yerini almasının ardından biz de bu konu hakkında tüm bilgileri haberimizde yer verdik.

JENNİE KİM KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Jennie Kim daha çok bilinen sahne adıyla Jennie, YG Entertainment tarafından oluşturulan Güney Koreli grup BLACKPINK'in lider vokalisti ve ana rapçisidir.

Jennie Kim 16 Ocak 1996'da Seul, Güney Kore'de doğdu. 9 yaşında ailesi onu yurt dışında eğitim almak için Yeni Zelanda ACG Parnell College'e gönderdi. 2006'da MBC belgeseli "English, Must Change To Survive"'da yer aldı.

Jennie Kim kimdir, nereli, kaç yaşında?

KARİYER HAYATI

Jennie, 2010'da Güney Kore'ye döndü ve YG Entertainment elemelerinden geçti. Şirkette 5 yıl 11 ay stajyerlik yaptı. 2012 yılında Lee Hi'nin Special isimli şarkısında yer aldı ve G-Dragon That XX müzik videosunda göründü. 2013'te G-Dragon'un Black ve Seungri'nin GG Be şarkılarında birkaç kısmı söyledi.

2016'da Blackpink grubunun üyesi olarak çıkış yaptı. 2018 Ekimde Jennie'nin solo çıkış yapacağı duyuruldu. Şarkının isminin Solo olacağı açıklandı ve 12 Kasımda müzik videosu yayınlandı. Solo şarkısı ilk 24 saatte en çok izlenen k-pop solo sanatçı şarkısı ve en çok izlenen k-pop kadın solo sanatçı şarkısı unvanını kazandı. Sonra Kim, 300 milyon izlenmeyi geçen tek k-pop solo sanatçısı şarkısıyla, 25 Kasımda Inkigayo'dan ilk ödülünü kazandı.

Ocak 2018'de Jennie, Harper's Bazaar dergisinin ilham perisi seçildi. Mart 2019'da Fransız lüks moda markası Chanel, Kim'in yeni uluslararası elçi olarak seçildiğini duyurdu. Kim, hem de Hera markasının yüzü olmakla bilinir.

Nisan 2019'da Kim, Coachella Valley Music and Arts Festival sahnesinde performans sergileyen ilk k-pop solo sanatçısı unvanını aldı.

Kim, k-pop marka itibar sıralamasında 5 ay üst-üste birinci olmuştur. Instagram tarafından Güney Korenin en çok sevilen hesabı olarak belirlenmiştir.

 

133
39
68
34
112
37
37
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
2 Yorum