1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Jens Stoltenberg ''Türkiye önemli bir müttefik''

Jens Stoltenberg ''Türkiye önemli bir müttefik''

Türkiye ile ABD arasında sağlanan anlaşmanın sonunda Suriye'nin kuzeyinde süren çatışma ciddi oranda azaldı.

Jens Stoltenberg ''Türkiye önemli bir müttefik''

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg DEAŞ'a ilişkin açıklamasında ''Türkiye'nin sağladığı altyapı olmasaydı ,bu başarıyı elde edemezdik'' dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye önemli bir müttefik. Türkiye aynı zamanda en fazla terör saldırısına da maruz kalan müttefik. DEAŞ'a karşı mücadelede önemli rol oynuyorlar." ifadelerini kullandı.

''SURİYE'NİN KUZEYDOĞUSUNDA ÇATIŞMA AZALDI''

AP milletvekillerinin "Türkiye'nin önemini ve mevcut politikalarını sorgulayan" ısrarlı sorularına cevaben ise Stoltenberg, o dönemde Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin Türk yetkililerle görüştüğünü ve endişelerini dile getirdiğini anımsattı. 

Türkiye ile ABD arasında varılan anlaşmanın ardından Suriye'nin kuzeydoğusunda çatışmanın ciddi oranda azaldığına işaret eden Stoltenberg, bu gelişmenin üzerine siyasi çözüme odaklanılması gerektiğini söyledi.

"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR MÜTTEFİK''

Stoltenberg, şunları kaydetti: Türkiye önemli bir müttefik. Türkiye aynı zamanda en fazla terör saldırısına da maruz kalan müttefik. DEAŞ'a karşı mücadelede önemli rol oynuyorlar. Irak ve Suriye'yle sınır paylaşan Türkiye'nin sağladığı altyapı olmasaydı, DEAŞ'a karşı elde ettiğimiz başarıyı sağlamak mümkün olmazdı.

 

 

HABERE YORUM KAT