1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. ‘Kaçak Kullanmadım’ dedi, aylık faturası 36 lira çıktı

‘Kaçak Kullanmadım’ dedi, aylık faturası 36 lira çıktı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde işletmesine kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle ceza kesilen ancak kaçak kullanmadığını ileri süren şapsın bir...

‘Kaçak Kullanmadım’ dedi, aylık faturası 36 lira çıktı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde işletmesine kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle ceza kesilen ancak kaçak kullanmadığını ileri süren şapsın bir yıl boyunca aylık 36 ile 52 lira arasında elektrik faturası ödediği de ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde enerji şirketi elemanlarının yaptığı denetim sırasında kayıt dışı elektrik kullandığı belirlenince ceza yazılan ticarethane sahibi, kaçak elektrik kullanmadığını savunarak, "Jeneratörden gelen kabloyu harici hat sayıp ceza yazmışlar" iddiasında bulundu. Ancak Dicle Elektrik Dağıtım'ın kayıtlarına göre, sanayi tipi elektrik kullanan ticarethanenin, kontrolden önceki bir yıl boyunca aylık 36 ile 52 lira arasında elektrik faturası ödediği belirlendi.

"Kasıtlı olarak çarpıtılıyor"

Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri, özelleştirme ile birlikte başlatılan kayıt dışı elektrik ile mücadele çalışmalarının aksatılmadan sürdürüldüğünün altını çizdi. Yasalara göre suç olmasının yanında vicdani olarak da doğru olmayan kayıt dışı elektrik kullanımı ile mücadelenin bazı çevrelerce engellenmeye çalışıldığına da dikkat çeken yetkililer, "Dicle ile müşterisi arasındaki diyaloglar kasıtlı olarak çarpıtılarak belli çevrelerce kullanılıyor, biz şirket olarak her seçim döneminde bunları yaşıyoruz. Son olarak bir fırın işletmesinin aylık 36 liralık elektrik kullandığı ortaya çıktığı halde, bu da aleyhte kullanılmak istendi. Oysa bir ekmek fırınının ayda 36 liralık elektrikle çalışmayacağını her vatandaşımız bilir. Bu ve benzeri konuların bölge halkının aleyhine olacak şekilde ve şirketimizi mağdur edecek şekilde kullanılmasının neye hizmet ettiğini halkın takdirine bırakıyoruz" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.