1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kadıköy ve Ataşehir'de kaçak ilaç operasyonu

Kadıköy ve Ataşehir'de kaçak ilaç operasyonu

İstanbul'un Kadıköy ve Ataşehir ilçelerindeki 3 adrese Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda 819 bin ilaç, 85 kilogram kimyasal madde ile 630 bin kutu, kapak, şişe, prospektüs ve sahte ilaç yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi, 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Kadıköy ve Ataşehir'de kaçak ilaç operasyonu

İstanbul'da Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir şebekenin yurt dışından kaçak olarak getirdikleri ve kendi imkanlarıyla hijyensiz ortamda ürettikleri yüklü miktarda ilacı piyasaya sürmeye çalıştığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

3 ADRESE OPERASYON

Söz konusu soruşturma kapsamında, teknik ve fiziki çalışmalarını sürdüren ekipler, Kadıköy ve Ataşehir'de 3 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramada, akciğer ve hormonal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar ile cinsel içerikli haplarında arasında bulunduğu 819 bin ilaç, 85 kilogram kimyasal madde ile 630 bin kutu, kapak, şişe, prospektüs ve sahte ilaç yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Kadıköy ve Ataşehir'de kaçak ilaç operasyonuKadıköy ve Ataşehir'de kaçak ilaç operasyonu

HABERE YORUM KAT