1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kadın Danışma Merkezi, Avanos’ta seminer verdi

Kadın Danışma Merkezi, Avanos’ta seminer verdi

Nevşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezinin çalışmalarına ilişkin olarak Avanos ilçesinde bilgilendirme...

Kadın Danışma Merkezi, Avanos’ta seminer verdi

Nevşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezinin çalışmalarına ilişkin olarak Avanos ilçesinde bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince "Çocuk İstismarı ve İhlali - Çocuk Hakları" konulu seminer verildi.

Toplumda kadına ve çocuğa şiddet ve istismar olaylarının büyük sorunların başında yer aldığının aktarıldığı seminerde, bu ve benzeri dizi eğitim çalışmaları ile önemli bir gelişmenin sağlanabileceği vurgulandı.

Nevşehir Kadın Danışma Merkezi olarak kadınlara ve çocuklara yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgilerin verildiği seminerde, psikolojik destek, çocuk istismarını önleyici yaklaşımlar, ebeveyn tutum ve davranışları ile çocuk istismarı ve şiddet karşısında alınacak önlemlere de değinildi. Büyük ilgi gören ve yoğun katılımın olduğu seminerde ayrıca Kadın Danışma Merkezi'nde sürdürülen çalışmalar konusunda da ayrıntılı bilgiler sinevizyon eşliğinde sunuldu.

Kadın Danışma Merkezi, Avanos’ta seminer verdi

Kadın Danışma Merkezi, Avanos’ta seminer verdi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.