1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. “Kadın eli değen her şey incelir”

“Kadın eli değen her şey incelir”

Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, İstanbul Aydın Üniversitesinde katıldığı konferansta Kasap Döner'in kadın istihdamına...

“Kadın eli değen her şey incelir”

Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, İstanbul Aydın Üniversitesinde katıldığı konferansta Kasap Döner'in kadın istihdamına verdiği destekleri anlattı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Finans Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde, son dönemlerde kadın istihdamı ve kadın girişimciliğine verdiği desteklerle gündemde olan Global Restoran Yatırımları Genel Müdürü Bahar Özürün'ü ağırladı.

"Dönere kadın elinin değmesini sağlıyoruz"

Etkinlikte konuşan Özürün, Kasap Döner'in son dönemlerde kadın istihdamı ve kadın girişimciliğine yönelik geliştirdiği kampanyaları hatırlatarak "Geçtiğimiz yıl firmamızdan franchise almak isteyen kadın girişimci adaylarına yüzde 50 indirim sağlayan bir kampanya başlattık. Ayrıca personelinin yarısından fazlası kadın olan şubelerimize mal alımında kolaylıklar sağlıyoruz. Halen firmamızda 12 üst düzey yöneticilik pozisyonunun 9'unda kadın yöneticiler var. Çünkü biz inanıyoruz ki kadın eli değen her şey, her konu bir nezaket, zarafet ve incelik kazanır. Biz de dönere kadın elinin değmesini sağlayarak erkek egemen bir sektörün kadın zerafetinden faydalanmasına çalışıyoruz" diye konuştu.

"Kadın olarak güçlü yönlerimizi öne çıkarmalıyız"

Dönerin yıldız bir ürün olduğunu ifade eden Özürün, "Avrupa'da döner çok yaygın. Bizim en büyük amacımız döneri dünya markası haline getirmek. Türkiye'de insanlar dışarı çıktığı zaman en çok döner yiyor. Türkiye'de yiyecek içecek sektörüne orantıladığımızda bu rakam yaklaşık yüzde 60'a tekabül ediyor" dedi.

Özürün, KasapDöner'in 2017 yılı için en büyük hedeflerinin her şubede en az bir kadın döner ustası ve bir motor kurye olduğunu söyleyerek, "Ülkemizde kadın istihdamı hala istenen düzeyde değil. Ancak toplumun yarısını oluşturan bir işgücü potansiyeline de kayıtsız kalamayız. Bu konuda bize de görevler düşüyor. Kadın olarak bizler de erkeklere nazaran daha güçlü olan yönlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Kadın istihdamına gereken ağırlığı verirsek ülke olarak da 2023 hedeflerine ulaşmamız kolaylaşır" ifadelerini kullandı.

"İAÜ öğrencilerine kapımız her zaman açık"

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerine kariyer planlaması konusunda tavsiyelerde bulunan Özürün, "Örneğin biz Kasap Döner olarak gelen stajyer ya da çalışan adaylarının etiketlerinden çok bu işi yapmayı ne kadar çok isteyip istemediklerine bakıyoruz. Eğitim hayatı boyunca zorunlu olmasa da staj veya dönemsel işlerde çalışarak iş hayatına hazırlanmış adaylara öncelik veriyoruz. İş görüşmelerinde de dakik olmak, kendini doğru ve net olarak ifade etmek, pozisyonla ilgili araştırma yapmış olarak gelip iş hakkında yapabileceklerini ve düşüncelerini belirtmek avantaj sağlar " diye konuştu. Özürün ayrıca öğrencilerin staj ve iş taleplerine de "Sizlere her zaman kapımız açık" diye cevap verdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.