1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. Kadın girişimciler Türk Telekom ile dijitalleşiyor

Kadın girişimciler Türk Telekom ile dijitalleşiyor

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom’un "Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay" projesi, salgın döneminde herkese açık hale getirilmesiyle 2020 başından bu yana yaklaşık 3 bin kişiye ulaştı.Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay projesi hız kesmeden...

Kadın girişimciler Türk Telekom ile dijitalleşiyor

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom’un "Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay" projesi, salgın döneminde herkese açık hale getirilmesiyle 2020 başından bu yana yaklaşık 3 bin kişiye ulaştı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay projesi hız kesmeden devam ediyor.

Toplumsal sorumluluk yaklaşımıyla merkeze değil herkese hizmet veren Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı iş birliğinde gerçekleştirdiği proje, salgın döneminde herkesin kullanımına açık olarak devam ediyor. Proje kapsamında yapılan dijital pazarlama eğitimlerinde, yıl başından itibaren 2 bin 993 kişiye ulaşıldı. Salgının en yoğun yaşandığı nisan ayı içerisinde ise toplam bin 637 kişiye eğitim verildi.

Kadınların ekonomiye katılmasını destekleyen Türk Telekom, bu projeyle girişimci potansiyeline sahip 5 bin kadının dijital pazarlama, pazar araştırması, marka-patent, sosyal medya araçları, reklam verme ve ödeme sistemleri hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlıyor.

Kaynak: AA

Haber KaynağıHaber Kaynağı
HABERE YORUM KAT