1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kadın kahramanlar canlı heykellerle anıldı

Kadın kahramanlar canlı heykellerle anıldı

Adana'da bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün "Türk Kadınına Saygı" temasıyla kutlandığı Ziyapaşa Bulvarı'nda Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanları...

Kadın kahramanlar canlı heykellerle anıldı

Adana'da bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün "Türk Kadınına Saygı" temasıyla kutlandığı Ziyapaşa Bulvarı'nda Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanları da canlı heykellerle tasvir edilerek, anıldı. Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinde destanlar yazan Nene Hatun, Şerife Bacı, Halime Çavuş, Halide Edip Adıvar ve Rahmiye Hanım, bronz görünümlü canlı heykellerle Adanalıları selamladı.

Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği, Ziyapaşa Bulvarı, Şinasi Efendi Caddesi ve Mithat Saraçoğlu Caddesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarını tasvir etti.

Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği üyeleri de Nene Hatun, Şerife Bacı, Halime Çavuş, Halide Edip Adıvar ve Rahmiye Hanım'ın kahramanlıklarını anlatan broşürler dağıttı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Bandosu da günün anlamına uygun marşlar ve şarkılar seslendirerek, etkinliği renklendirdi.

Kadın kahramanlar canlı heykellerle anıldı

Kadın kahramanlar canlı heykellerle anıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT