1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kadın Meclisinden Aliağa’ya ziyaret

Kadın Meclisinden Aliağa’ya ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri fikir alışverişinde bulunmak ve kadınlar için yapılan çalışmaları yerinde incelemek...

Kadın Meclisinden Aliağa’ya ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri fikir alışverişinde bulunmak ve kadınlar için yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Aliağa'da bir dizi ziyarette bulundu.

Aliağa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Selma Orhan ile Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret programında İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri Aliağa'yı yakından tanıma fırsatı buldu.

Aliağa Belediyesi'nin prestij projelerinden olan Ağapark ile Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, Aliağa Kadınlar Lokali, Öğretmen Evi, Sanat Sokağı ve Zeytinli Park'ı gezen İzmirli kadınlar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun ziyaretçileri yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa'ya ziyarette bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi üyelerini makamında ağırladı. Başkan Acar, sohbet havasında gerçekleşen ziyarette belediyenin kadınlar için gerçekleştirdiği çalışmalar ve hayata geçirilmesi düşünülen projeler hakkında bilgi verdi. Ziyaret sonunda Başkan Serkan Acar, Aliağa tarihini anlatan "Aliağa Kent Kitaplığı" serisine ait özel kutusunda dörtlü set halinde bulunan kitapları hediye etti.

Aliağa Belediyesi tarafından hayata geçirilen Aliağa Kadınlar Lokali'ni çok başarılı bulduğunu ve diğer ilçelere de örnek olarak sunacağını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kızbes Aydın, "Tüm ilçelerdeki kadınlarımızın sorunları bizim sorunlarımızdır. O anlamda ayırım gözetmeksizin her yıl tüm ilçe belediyelerini dolaşıyoruz. Belediyelerle bir diyalog kurarak toplumda cinsiyet eşitliği konusunda kadın yurttaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına adım atıyor, belediyelerin yaptığı hizmetlerini öğreniyoruz. Örneğin Aliağa Kadınlar Lokali projesini çok başarılı buldum. Resmini çektim. Projelerini aldım. Diğer ilçelere gittiğimizde örnek olarak göstereceğiz. Aliağa Belediyesi bu projeyi mükemmel bir şekilde yapıyorsa siz neden yapmıyorsunuz diyeceğiz. Zaten bizim çalışma amacımız da bu. Hangi ilçede kadınlarla ilgili güzel bir çalışma yapmış ise o güzel çalışmayı da diğer belediyelerimize örnek olsun diye rapor edip teslim ediyoruz" dedi.

Aliağa Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan ise İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi'ni Aliağa'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Özellikle Aliağa'da kadın meclisi olarak İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi ile birlikte ortak çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Bunlar hakkında konuştuk maddeler belirledik. Faydalı bir çalışma olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu.

Kadın Meclisinden Aliağa’ya ziyaret

Kadın Meclisinden Aliağa’ya ziyaret

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT