1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kadın Milli Güreşçiler 4 madalyayla yurda döndü 

Kadın Milli Güreşçiler 4 madalyayla yurda döndü 

Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 4 madalyayla kazanarak şampiyonayı takım halinde üçüncü olarak tamamlayan kadın milli takımı sporcular...

Kadın Milli Güreşçiler 4 madalyayla yurda döndü 

Yasemin Adar: Türk kadının gücünü tekrar gösterdim"

Efrahim Kahraman: Hedefimiz takım halinde şampiyonluktu

Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 4 madalyayla kazanarak şampiyonayı takım halinde üçüncü olarak tamamlayan kadın milli takımı sporcular yurda döndü.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te devam Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadın milli güreşçiler, toplamda kazandığı 4 madalya ve 98 puanla takım halinde Avrupa üçüncüsü olarak yurda döndü. Şampiyona kapsamında 76 kiloda mücadele eden Yasemin Adar altın, 59 kiloda Elif Jale Yeşilırmak, 55 kiloda Bediha Gün ve 50 kiloda Evin Demirhan bronz madalya elde etti. Milli kafile Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla saat 11.30'da İstanbul Havalimanına indi. Milli güreşçiler havalimanında çiçeklerle karşılandı.

YASEMİN ADAR: TÜRK KADININ GÜCÜNÜ TEKRAR GÖSTERDİM"

Şampiyonada 76 kilo finalinde mindere çıkarak Avusturyalı rakibi Martina Kuent'i 6-1 mağlup edip 4'üncü kez üst üste Avrupa Şampiyonu olan Yasemin Adar, havalimanında basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede "Çok mutlu ve gururluyum çünkü ülkeme Türk kadının gücünü tekrar göstermiş oldum ve 4'üncü Avrupa Şampiyonluğunu yaşattım. İnşallah daha nice dörtlere diyoruz. Hedefimiz belli bunlar bizim için birer basamak. Önümüzde çok güzel müsabakalar daha olacak. Bunların en önemlisi dünya şampiyonası. Dünya şampiyonası bizim için çok önemli. Çünkü Tokyo olimpiyatları öncesinde kota alabilmek için ilk 6'ya girmemiz gerekiyor. Hedefim şuanda dünya şampiyonasında ülkemi ve Türk kadınını en iyi şekilde temsil edip tarih yazarak alınmamış olimpiyat madalyasını almak istiyorum" şeklinde konuştu.

EFRAHİM KAHRAMAN: SPORCULARIMIZ SAVAŞTILAR

Kadın Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Efrahim Kahraman ise, "Çok güzel bir hazırlık dönemi gerçekleştirdik. Bizim hedefimiz daha büyüktü, takım halinde şampiyonluktu. Geçen yıl da üçüncü olmuştuk. Gerçekten sporcularımız savaştılar. Birer puanla, hatta elenen sporcumuz Avrupa Şampiyonunu yenerek elendi. Bu tarihte var tabi ki ama yakın tarihte yok. Buse Tosun için üzücü oldu ama sevindirici tarafı da önümüzde Avrupa Oyunları var, olimpiyatlardan önce dünya şampiyonası var. Kızımız daha çok hırslandı. İnşallah daha çok başarılar elde edecek. Bunun yanı sıra genç kızlarımız gerçekten çok başarılı maçlar yaptılar. Yasemin de 4'üncü kez Avrupa Şampiyonu oldu" dedi.

(FOTOĞRAFLI)

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

- Sporcuların gelişi

- Milli güreşçilerin toplu görüntüsü

- Kupa ve madalyalar

- Efrahim Kahraman ile röp

- Yasemin Adar'ın açıklamaları

- Genel ve detaylar

DHA

HABERE YORUM KAT