1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldı

Kadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldı

İzmir'de 17 yaşındaki bir genç kız kadına şiddete dikkat çekmek için yaptığı makyaj görenleri hayrete düşürüyor. Çeşitli şekillerle yaptığı bu yeteneğini ileride sinema stüdyolarında veya tiyatro kulislerinde de kullanmak isteyen kızın bu durumunu görenler çığlık atıyor.

Kadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldı

İzmirli 17 yaşındaki Azra Karabıyık, makyaj yeteneğiyle görenleri şaşırtmaya devam ediyor. Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için gerçekçi bir tarzla makyaj yapan Karabıyık, kendisini o şekilde görenlerin bazen ambulansı aradığını bazen de çığlık attığını dile getirdi.

''BEN SESİMİ MAKYAJ YAPARAK DUYURUYORUM''

Kendini geliştirmek için çaba sarf ettiğini belirten Azra Karabıyık, “14 yaşından beri makyajla ilgileniyorum ve farkındalık amacıyla şiddet konulu makyajlar yapıyorum. Kendime ağır gelen şeyler olduğunda bunu makyaja döküyorum. Bu makyajlar benim için bir tedavi gibi ve beni rahatlatıyor. İnsanlardan iyi tepkiler alıyorum ama kötü eleştiriler de oluyor. Şiddet konusunu makyaja yansıttığım için eleştirenler de çıkıyor ama şiddet her yerde var. Birçok insan şiddete karşı susuyor. Ben de sesimi makyaj yaparak duyuruyorum” dedi.

Kadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldı

ÇIĞLIK ATANLAR OLUYOR

Özellikle korku temalı filmlerin stüdyosunda makyaj artistliği yapmayı çok istediğini kaydeden Karabıyık, insanların en çok kesik görünümlü makyajlarını merak ettiğini söyledi. Karabıyık, “Kesik görünümü verdiğim makyajlarımı insanlar merak ediyor. Ben o makyajı yaparken dışarıdan malzeme almıyorum. Herkesin evinde bulunan malzemelerle yapıyorum. Bir gün bilek kesiği görünümlü bir makyaj yapmıştım ve annem gördüğünde şoke olmuştu. Sonra fotoğraf çekip bir arkadaşıma yolladım. Bana ‘ambulansı arıyorum’ diye tepki vermişti. Beni görünce çığlık atan yakınlarım oluyor. Bu beni mutlu ediyor çünkü başarılı olduğumu gösteriyor” diye konuştu.

Kadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldı

''AZRA'YI KAN TUTUYOR''

Azra Karabıyık makyaj yaparken onu ilgiyle izleyen Almanca öğretmeni annesi Güler Çakın da şunları söyledi: “Azra ile her an adrenalin yaşıyorum. Odasına gidip makyajını yapıyor. Kapıdan girdiğinde şoke oluyorum. Azra’yı kan tutuyor ama buna rağmen bu makyajları yapıyor. Bir gün parmağı kopmuş olarak karşıma geldi. Bakamadım bile. Onun gerçekçi makyaj yapması, malzemeleri kendisinin üretmesi çok güzel. Azra akademik olarak başarılı olmayabilir ama yetenekleriyle ön planda. Ebeveynler, çocukların yeteneklerine sahip çıkmalı. Azra kariyer yapmak zorunda değil. Yeteneklerinin peşinden gitsin, ben ona her zaman desteğim.”

Kadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldıKadına şiddete dikkat çekmek istedi! Görenlerin çığlıklarına maruz kaldı

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT