1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Kadınlar şiddete karşı kendilerini savunacak

Kadınlar şiddete karşı kendilerini savunacak

Son zamanlarda kadınlara karşı artan şiddet olaylarına çözüm bulunulması için arayışlar devam ederken, Diyarbakır'da dikkat çekici bir çalışma gerçekleştirildi.

Kadınlar şiddete karşı kendilerini savunacak

Son zamanlarda kadınlara karşı artan şiddet olaylarına çözüm bulunulması için arayışlar devam ederken, Diyarbakır'da dikkat çekici bir çalışma gerçekleştirildi. Bağlar Belediyesi'nin ev sahipliğinde önceki dönem milletvekili adayı Dürdane Beyoğlu'nun öncülüğünde kadınlara şiddete karşı bireysel savunma teknikleri eğitimi verildi.

Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi'nin ev sahipliğinde kadına şiddet konusunda önemli bir çalışmaya imza atıldı. Bağlar Belediyesi spor salonunda gerçekleşen şiddete karşı bireysel savunma teknikleri konulu etkinlikte Savunma Sporları Federasyonu Bölge Başkanı Mücahit Yılmaz, Uluslararası Kendini Koruma ve Mücadele Organizasyonu İl Başkanı Bircan Pilatin ile uzman eğitmenler tarafından kadınlara şiddet karşısında kendilerini nasıl korumaları gerektiği konusunda uygulamalı eğitim verildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun eşi Dürdane Beyoğlu tarafından organize edilen çalışma renkli görüntülere sahne oldu. "Kadınlariİçin krav maga eğitimi şart" sloganıyla verilen eğitimde kadınlar, şiddete, tacize ve bıçaklı tehditlere karşı savunma gibi alanlarda bilgilendirildi.

Çalışmaya katılan kadınlara Dürdane Beyoğlu tarafından çiçek hediye edildi. Çalışmanın sonunda etkinliğe katkıda bulunanlara plaket takdim etti.

Kadınlar şiddete karşı kendilerini savunacak

Kadınlar şiddete karşı kendilerini savunacak

Kaynak: İHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT