1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kadınlar, sorunlarının çözümünde söz sahibi olmalı

Kadınlar, sorunlarının çözümünde söz sahibi olmalı

Toç Bir-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Nazan Şimşek, kadınların her alanda daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

Kadınlar, sorunlarının çözümünde söz sahibi olmalı

Toç Bir-Sen Kadın Komisyonları Başkanı Nazan Şimşek, kadınların her alanda daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir basın açıklaması yapan Şimşek, "Kadınlarımızın sorunu ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel bir konudur. Sorunu çözmek için kuşkusuz birçok şeyi beklenti olmaktan çıkararak bizlere, sivil toplum örgütlerine de çözüm üretmek konusunda çok işler düşmektedir. Bu sorumlulukla her kolda aktif çalışan birçok kadınlarımız var. Bu bilinçle biz kadınlar, iş yaşamımızda, STK'larda, siyasette daha aktif görevler almalıyız ki topluma ışık olabilelim. Sorunlarımızın çözümü konusunda söz sahibi olalım" diye konuştu.

HER KURUMA KREŞ AÇILMALI

Toplu sözleşmede kadınlara yönelik maddelerle ilgili konuşan Şimşek, "Yetkili sendikamızın toplu sözleşmeyle çalışan kadınlarımız için hamilelik ve doğum izinleri konusunda kazanımlarını olumlu bulmakla beraber yeterli olmadığını belirtmek isteriz. Bu konudaki hakların daha da iyileştirilmesi, kadınlarımızın hem çocuklarına yeterli vakit ayırmasına hem de iş yaşamasından kopmadan çalışma hayatlarını devam ettirmesine yardımcı olacaktır. Bu kapsamda her kurumda kreşler açılarak yaygınlaştırılmasının büyük ölçüde çözüme katkı sağlayacağını söyleyebiliriz" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.