1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kadınlara karanfil dağıtıp Evet’e davet etti

Kadınlara karanfil dağıtıp Evet’e davet etti

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve eşi Mehtap Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, hanımeli pazarında kadınlara karanfil dağıtıp referandumda...

Kadınlara karanfil dağıtıp Evet’e davet etti

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve eşi Mehtap Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, hanımeli pazarında kadınlara karanfil dağıtıp referandumda "evet" demeye davet etti.

"Güçlü Türkiye için kadınlarla her yerde hep birlikte olacağız" sloganıyla eşi Mehtap Yılmaz ile hanımeli pazarını ziyaret eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tezgahları gezerek kadınlara karanfil dağıttı. Her uğradığı tezgahta güçlü Türkiye için kadınların öneminden bahseden Başkan Yılmaz, kadınları 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandumda "evet" demeye davet etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Yılmaz, "Kadın yeryüzünde merhametin, şefkatin, sevgi ve fedakarlığın sembolüdür. Hayatını ailesine adayan kadınların, toplumun her alanında üstlendikleri misyonu en güzel şekilde taşıdıklarına yürekten inanıyorum. Kadınların aile içinde "anne" olmakla başlayan fedakarlık, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duyguları toplumu olumlu yönde etkileyen en önemli gücü oluşturur. Dünyadaki en zor mesleklerin başında gelen insan yetiştirme sanatının en güzeli "anne" vasfıyla kadınlar tarafından icra ediliyor. Bu liyakati ve değeriyle kadınlar her zaman baş tacı edilmeyi hak ediyorlar" dedi.

Kadınlara karanfil dağıtıp Evet’e davet etti

Kadınlara karanfil dağıtıp Evet’e davet etti

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT