Kadınları yüksek maaşlı iş vadiyle kandıran fuhuş çetesi Marmaris'te çökertildi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen 'Sezon 3' isimli operasyonda, yurt dışından çeşitli vaatler verilerek getirilmiş kadınların fuhşa zorlandığı tespit edildi. Operasyonda 9 çete üyesi yakalandı.

Kadınları yüksek maaşlı iş vadiyle kandıran fuhuş çetesi Marmaris'te çökertildi

3 ay önce Muğla İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmada, Marmaris’te fuhuş yaptıran bir çete tespit edildi. . Marmaris Cumhuriyet Savcılığı’ndan izin alınarak teknik ve fiziki takibe başlandı. Çetenin yurt dışından yüksek maaşlı iş vaadiyle buldukları kadınları Marmaris’e getirdikleri polis ekipleri tarafından belirlendi.

Kadınlar çete yöneticileri tarafından ev, apart ve otellere yerleştirildi. Ülkelerinde bir ayda kazanacakları parayı bir gecede kazanacakları söylenerek kadınların fuhuşa zorlandığı belirtildi.

ŞANTAJ İÇİN FOTOĞRAF

Kadınların çıplak fotoğraflarının çekilerek, kaçmaları durumunda ailelerine göndermeleri tehdidinde bulunulduğu söylendi. Çete üyeleri WhatsApp üzerinden grup kurarak fuhuş yapacak kadınların müşterilere ulaşımını ve geri dönüşlerini sağlıyorlar.

Kadınları yüksek maaşlı iş vadiyle kandıran fuhuş çetesi Marmaris'te çökertildi

‘SEZON 3’ OPERASYONU

Gerekli delillerin toplanmasıyla beraber Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 29 Eylül sabahı harekete başladı. 9 şüphelinin yakalandığı operasyonuna 'Sezon 3' ismi verilmişti. Operasyona 85 polis katıldı ve 26 adreste arama gerçekleşti.

18 KADIN SINIR DIŞI EDİLDİ

2 ruhsatsız tabanca, 140 mermi, 7 bin dolar, 11 bin lira, uyuşturucu madde, cep telefonları ve sim kartlar aramalarda ele geçirildi. Emniyete götürülen 9 kişi, polisteki işlemlerden sonra bugün Marmaris Adliyesi'ne sevk edilirken, 18 kadın ise sınır dışı edilmek amacıyla Muğla Göç İdaresi'ne götürüldü.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN