1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. “Kadınlarımız toplumsal hayatın vazgeçilmez değerleridir”

“Kadınlarımız toplumsal hayatın vazgeçilmez değerleridir”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şubesi Başkanı ve Anadolu Evet Plat formu üyesi Aydın Altaç, Dünya Kadınlar günü dolayısıyla...

“Kadınlarımız toplumsal hayatın vazgeçilmez değerleridir”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şubesi Başkanı ve Anadolu Evet Plat formu üyesi Aydın Altaç, Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir açıklama yaparak tüm kadınların gününü kutladı.

Altaç, kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmez değerlerinden biri olduğunu belirterek, "Her alanda eğitimli ve becerikli kadın, geleceğin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli potansiyel güç oluşturacaktır. "Cennet annelerin ayağının altındadır" sözünü ilke edinip, annelerimize olan sevgi, saygı ve hoşgörüyü tüm kadınlara yönelik göstermeliyiz. Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadınlarımız, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmıştır. Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, her konuda ve her zaman desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, mutluluk ve sağlık diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün başta Diyarbakırlı kadınlarımız olmak üzere, tüm dünyada ve ülkemizde her türlü bedeni ve ruhi şiddetten uzak, barışa ve huzura katkı sağlayıp, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olması temenni ediyor, tüm kadınların gününü kutluyorum" diye konuştu.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT