1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadir Gecesi Pendik Sokaklarını Gül Kokusu Sardı

Kadir Gecesi Pendik Sokaklarını Gül Kokusu Sardı

Sufi devran konseri, gül kokusu, kandil simitleri… Bu yıl Ramazan-ı Şerif'in 27. gecesine denk gelen ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde Pendik Belediyesi geceye özel bir program gerçekleştirdi.

Kadir Gecesi Pendik Sokaklarını Gül Kokusu Sardı

Sufi devran konseri, gül kokusu, kandil simitleri… Bu yıl Ramazan-ı Şerif'in 27. gecesine denk gelen ve bin aydan daha hayırlı olan    Kadir Gecesinde Pendik Belediyesi geceye özel bir program gerçekleştirdi.

Bin aydan daha hayırlı olan ve Kuran’ın nazil olduğu gece olarak büyük bir değere sahip Kadir Gecesi, Pendik’te manevi bir atmosfer içinde geçirildi. Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kandil sebebiyle şehrin tüm bölgelerinde araçlarla ana caddelere gül kokusu sıktı. Kandilde manevi havanın daha çok hissedilmesini ve şehirde hoş bir koku ile vatandaşları memnun etmeyi hedefleyen ekipler, ana caddeler, camii çevreleri, toplu kullanım alanları başta olmak üzere şehrin tüm caddelerine, saat 18.00 - 20.00 saatleri arasında ve teravih namazından sonra da çeşitli esans kokuları da sıkarak şehri güzel kokularla adeta bezedi.

Sufi devran konseri

Bir diğer etkinlik ise, Dumankaya Camii Meydanında Teravih namazı sonrası gerçekleşti. Sufi Devran konseri, vatandaşlara ilahi esintileriyle dolu bir atmosfer yaşattı.

Kandil simitleri Belediyeden

Kandillerde vatandaşlara ikramda bulunmayı gelenek haline getiren Pendik Belediyesi, kadir gecesi münasebetiyle camilerde vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

HABERE YORUM KAT