1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kadir Şeker davasında karar verildi! Tutukluluk hali devam edecek

Kadir Şeker davasında karar verildi! Tutukluluk hali devam edecek

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'a engel olmak isterken ölümüne neden olan Kadir Şeker'in yargılandığı davada karar verildi. Mahkeme tanıkların dinlenmesinin ardından Şeker'in tutukluluk halinin devam etmesine karar vererek duruşmayı 16 Eylül tarihine erteledi.

Kadir Şeker davasında karar verildi! Tutukluluk hali devam edecek

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'a engel olmak isterken ölümüne neden olan Kadir Şeker'in yargılandığı davada ikinci duruşma gerçekleştirildi.Şeker'in 19 Ses ve Bilişim Görüntü Sistemi (SEGBİS) ile katıldığı duruşmada mahkeme tanıkların dinlenmesinin ardından Şeker'in tutukluluk halinin devam etmesine karar vererek duruşmayı 16 Eylül tarihine erteledi.

NE OLMUŞTU?

Olay,  5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı'nda yaşandı. Antalya'dan Konya'ya gelip yerleşen Ayşe D. ve Özgür Duran çifti arasında birlikte yaşadıkları evde tartışma çıktı. Ayşe D. evden çıkıp, parka geldi. Peşinden parka gelen Özgür Duran, iddiaya göre sevgilisini dövmeye başladı. Tesadüfen parktan geçen Kadir Şeker de olaya müdahale etmek istedi. Çıkan arbedede, Şeker'in elindeki bıçak, Duran'ın kalbine isabet etti. Özgür Duran, hayatını kaybederken, tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şeker, çıkarıldığı mahkemece 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı. 

Kadir Şeker davasında karar verildi! Tutukluluk hali devam edecek

ŞEKER'İN KOVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKMIŞTI

Soruşturma sonunda Kadir Şeker hakkında, 'kasten adam öldürme' suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, yargılamanın ömir boyu hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca, 'yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi. İddianame 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, açılan davanın ilk duruşması 28 Nisan günü yapıldı. O tarihte Kovid-19 testi pozitif çıkan Şeker, duruşmaya, Ses ve Bilişim Görüntü Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tutuklu sanık Kadir Şeker, önceki ifadelerini tekrar ettiğini, savunmasını ayrıntılı olarak yüz yüze yapmak istediğini ve tahliyesini talep ettiğini söyledi. Mahkeme, Kadir Şeker'in tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kadir Şeker davasında karar verildi! Tutukluluk hali devam edecek

İKİNCİ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Kadir Şeker, bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı.  Son HSK Kararnamesi'yle Konya Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atanan Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kadir Erdeo, duruşmada başkan olarak yer aldı.

Duruşmaya Kadir Şeker, ailesi, öldürülen Özgür Duran'ın ailesi ve taraf avukatları katıldı. Saat 10.00 sıralarında başlayan duruşma devam ediyor. 

KADINLAR ŞEKER İÇİN ADALET İSTEDİ

Kadın Meclisleri Platformu üyeleri ise duruşma öncesi adliye önüne gelip, Kadir Şeker'e destek verdi. Platform adına açıklama yapan Ezgi Çetinkaya, kadına şiddete sessiz kalmayan Kadir Şeker'e adalet istediklerini söyledi. 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT