1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kahvehane sahibinden ilginç duyuru: ''Covid-19’a yakalanıp ölmüştür''

Kahvehane sahibinden ilginç duyuru: ''Covid-19’a yakalanıp ölmüştür''

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde gerçekleşen olayda kahvehane işletmecisi veresiye borçlarını toplayamayınca gelen müşterilere karşı ilginç bir yönteme başvurdu. Kahvehaneye gelip borç yapmak isteyen duyarsız müşterilere karşı duvara astığı ''Veresiye Covid-19'a yakalanıp ölmüştür'' yazısıyla sitemini dile getirdi.

Kahvehane sahibinden ilginç duyuru: ''Covid-19’a yakalanıp ölmüştür''

Tekirdağ’ın Malkara ilçesi Gazibey Mahallesi'nde bulunan bir kahvehanenin sahibi borçlarını ödemeyen müşteriler için duvara astığı ''Veresiye Covid-19'a yakalanıp ölmüştür'' yazısıyla mesaj vermek istedi. Kahvehaneye gelen vatandaşların kimisi yazıyı şaşkınlıklar içerisinde okurken kimi ise “İyi yapmışsın, çok güzel olmuş” diyerek yorumda bulundu.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesi Gazibey Mahallesi Kurtuluş Caddesi üzerinde Evladı Fatihan Karacaoğlu Kıraathanesi’ni işleten Levent Altın, 7 bin lira borç yapan müşterisine dikkat çekmek amacıyla duvara yazı astı. Kahvehaneye gelen vatandaşlar, “Veresiyeciler, 16 Mart 2020 tarihi itibariyle veresiye Covid-19’a yakalanıp ölmüştür. Hesaplarınızı ödeyin ve bir daha da teklif etmeyin” şeklinde kağıttaki mesajı şaşkınlıkla okudu. Yazıya yorum yapan bir müşterisi ise, “İyi yapmışsın, çok güzel olmuş” dedi.
 

Kahvehane sahibinden ilginç duyuru: ''Covid-19’a yakalanıp ölmüştür''

''KORONA ZAMANINDA BORCUNU ÖDEYEN OLMADI''

Kahveci Altın, “Korona virüs süreci öncesinde yaklaşık 7 bin liraya yakın veresiyemiz vardı. Biz de kendi çapımızda esnaf olarak müşterimizi idare etmeye çalışıyorduk. Fakat Covid-19 tedbirleri nedeniyle iş yerimin kapanmasından sonra maddi sıkıntılar geçirdim. Bu süreçte de herhangi bir ödeme yapılmadığı için mecburen böyle bir şey yapmaya gerek duyduk. O dönem biz onları idare ettik, bu dönem de artık onlar bize yardımcı olacak” dedi.
İşini severek yaptığını ifade eden Altın, meslektaşlarına, yeni dönemde bol bereketli kazançlar diledi.

Kahvehane sahibinden ilginç duyuru: ''Covid-19’a yakalanıp ölmüştür''Kahvehane sahibinden ilginç duyuru: ''Covid-19’a yakalanıp ölmüştür''

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT