1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kahvehaneyi kuaföre çevirdiler, kadınlara ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptılar

Kahvehaneyi kuaföre çevirdiler, kadınlara ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptılar

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleştirdiği farklı bir etkinlik ile kadınları sevindirdi.

Kahvehaneyi kuaföre çevirdiler, kadınlara ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptılar

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleştirdiği farklı bir etkinlik ile kadınları sevindirdi. Yeniköy Mahallesi'nde her zaman erkeklere hizmet veren kahvehane bir günlüğüne boşaltılarak, kuaför salonuna dönüştürüldü. İsteyen her kadın burada ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptırdı.

Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) bünyesinde kuaförlük branşında eğitim alan kursiyerler, usta öğreticileri ile birlikte Yeniköy Mahallesi'ndeki bayanlara ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptı. Mesleklerini öğrenirken pratiklerini de geliştirme fırsatı bulan kuaförlük kursunun bayan kursiyerleri, kadınlar günü için hazırladıkları bu özel etkinlikle bayanları daha da mutlu etmeyi başardı. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da Yeniköy Mahallesi'ni ziyaret ederek, kadınlarla sohbet etti. Kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak çanta ve karanfil hediye eden Başkan Tuna'ya Yeniköylü bayanlar da böyle güzel bir etkinliği hazırladığı için teşekkür ettiler.

Başkan Tuna ise bayanların yüzündeki mutluluğu gördüklerinde kendilerinin de mutlu olduğunu belirterek, etkinliğe katkı sunan kuaförlük kursiyerlerine teşekkür etti. Tuna, "TORTEK bünyesinde hocalarımızın nezaretinde kuaförlük ve cilt bakımı eğitimi alan kursiyerlerimiz, Yeniköy Mahallemizdeki kadınlarımızın, annelerimizin ve ablalarımızın saç kesimlerini ve cilt bakımlarını yaptılar. Kursa başlamadan önce bu meslekle ilgili hiçbir bilgileri ve pratikleri yokken bu noktaya gelmeleri büyük bir başarıdır. Kadınlar günü için hazırlanan bu özel etkinlikten dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Ellerine, yüreklerine sağlık. Yaptığımız bütün bu çabalar kadınlarımızın daha sağlıklı ve mutlu olabilmeleri içindir. Çünkü annelerimiz huzurlu ve mutlu olduğu zaman onların yetiştirdiği evlatları da mutlu olacaktır. Bu bireyler de toplumu oluşturacaktır. Toplumun şekillenmesinde çok önemli katkıları olan tüm kadınlarımızın Kadınları Günü'nü kutluyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum" dedi

Tuna, daha sonra yine Yeniköy'de Toroslar Belediyesi Turunç Kadın Yaşam Merkezi'nde görevli sosyolog ve psikoloğun görüşüp, bilgiler aktardığı bayanları da ziyaret ederek, kadınlar gününü kutladı.

Kahvehaneyi kuaföre çevirdiler, kadınlara ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptılar

Kahvehaneyi kuaföre çevirdiler, kadınlara ücretsiz saç ve cilt bakımı yaptılar

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT