1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kahyaoğlu; "Rüstem Kabil Hayırlı Olsun"

Kahyaoğlu; "Rüstem Kabil Hayırlı Olsun"

AK Parti Pendik ilçe başkanlığı atamasını köşesine taşıyan Gazeteci Ümit Kahyaoğlu, İlçe Başkanı kadar önemli olan, ilçe yönetiminin belirlenirken dikkatli belirlenmesi gerektiğini söyledi..

Kahyaoğlu; "Rüstem Kabil Hayırlı Olsun"

AK Parti Pendik ilçe başkanlığı atamasını köşesine taşıyan Gazeteci Ümit Kahyaoğlu, İlçe Başkanı kadar önemli olan, ilçe yönetiminin belirlenirken dikkatli belirlenmesi gerektiğini söyledi...

Ümit Kahyaoğlu'nun 13/01/2015 tarihli o köşe yazısı;

AK Parti'de kongrelerden sonuç alınamayınca, beklenen isim, Rüstem Kabil, İlçe Başkanı olarak atandı.

Pendik İlçe Başkanlığı Kongresi dört kez ertelenmiş, tek adayda ittifak sağlanamayınca da sürekli olarak ertelenmişti. Kongre yoluyla sonuç alınamayacağını tespit eden parti genel merkezi, atama yoluyla yeni ilçe başkanını belirledi. Kamuoyunun, teşkilatın ve bu işle ilgili olan herkesin tahmin ettiği isim Rüstem Kabil resmen İlçe Başkanı olarak atandı.

Rüstem Kabil 10 yıldan fazla bir süre Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Erol Kaya ve Kenan Şahin ile yıllarca mesai arkadaşlığı yaptı. Mütevazi, güler yüzlü, samimi ve bir o kadar da cana yakın kişiliği var. Asla geçimsiz biri değil, hem teşkilatı hem de belediyeciliği bilmenin avantajıyla İstanbul'un en büyük ilçelerinden olan Pendik'te iktidar partisinin bir numaralı koltuğuna oturdu. Başarılı olacağına olan inancım tamdır.

Zamanla tüm teşkilat Rüstem Kabil'i kabullenecek ve  kendisinin liderliğinde genel seçimlere gidilecektir. Tabii ki öncelikle yönetim kurulunu teşkil ettirecek. İlçe başkanı kadar yönetim kurulu da önemlidir. Bu süreçte, farklı merkezlerden Kabil'e, çiçeği burnunda ilçe başkanına isimler önerilecek, bu isimlerin listede yer alması gerektiği tavsiye edilecektir. 

Kuşkusuz bu tavsiyelere kulak verilecektir, dikkate de alınacaktır. Rüstem Kabil, dikkatlerin üzerine çevrildiği, ciddi bir makamın sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyor. İnce eleyip, sık dokuyarak yönetim kurulunu belirlemelidir. Başarıda da başarısızlıkta da sorumluluğun büyük ölçüde kendisinde olacağı gerçeğinden hareket etmeli ve uyum içerisinde çalışabileceği kişileri ekip arkadaşı olarak yönetime almalıdır.

Önünde koskoca üç yıl var. Doğru düşünüp, doğru adımlar atarak, doğru kişileri belirlemesini tavsiye ederim. Yönetimdeki en küçük çatlak, aykırı bir ses, en başta huzursuzluğa yol açar ve moral motivasyonu etkiler.

Önümüzde 2015 Haziran'ında yapılacak olan genel seçimler var. Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birisi. Bu açıdan da bakıldığında uyumlu bir ilçe yönetimi olmazsa olmazlardandır.

Seçimler demişken, aday adaylığı için hareketlenmelerin de başladığını söyleyebiliriz. Bir çok isim şimdiden kulis yapmaya başlamış durumda. Öyle sanıyorum ki, yalnızca Pendik'ten 20 civarında aday adayı adaylık için müracaat yapacaktır. Aday adayı sayısı ne kadar çok olursa Pendik'li milletvekili sayısı da o oranda çok olacaktır.

Bilindiği gibi İstanbul'un milletvekili sayısı 88'e çıktı. Birinci bölge olarak kabul edilen Anadolu Yakası ise 31 milletvekili çıkaracak. İstanbul'un en büyük dördüncü ilçesi olan Pendik'e de 2 belki de 3 milletvekili düşecektir.

Siyasi hareketliliğin yükseleceği günlere yaklaşıyoruz, şubat veya mart ayında aday adaylığı süreci başlayacaktır. Yakında aday adaylarını ve adayları görme şansına sahip olacağız.

Belki'de Ankara'ya yeni Pendikliler göndereceğiz. Kim bilir?

HABERE YORUM KAT