1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kampüsün renkleri sergisi devam ediyor

Kampüsün renkleri sergisi devam ediyor

Adnan Menderes Üniversitesi Botanik Bahçesi-Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi ve ADÜ Biyoloji Topluluğunun önderliğinde Muhyettin Şentürk tarafından...

Kampüsün renkleri sergisi devam ediyor

Adnan Menderes Üniversitesi Botanik Bahçesi-Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi ve ADÜ Biyoloji Topluluğunun önderliğinde Muhyettin Şentürk tarafından hazırlanan Kampüsün Renkleri Doğa Fotoğrafları sergisinin açılışı, 27 Şubat 2017 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Sergi Salonu'nda gerçekleşti.

Sergiye, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Kırmacı, akademik personel ve öğrencilerin yanı sıra birçok sanatsever katıldı.

Adnan Menderes Üniversitesi'nin doğasını konu alan sergi hakkında açıklama yapan Botanik Bahçesi-Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mesut Kırmacı, Adnan Menderes Üniversitesi ailesi olarak çok şanslı olduklarını belirterek, "Eğer etrafınıza biraz dikkatli bakacak olursak doğanın, yaşamın tüm zorluklarına karşı hala ayakta olduğunu görebiliriz. Eserlerin tümü doğa ve doğa içerisindeki unsurları konu almakta. Bu sergiyi oluşturmaktaki asıl amacımız merkez kampüsün içerisinde yer alan doğa unsurlarının varlığını göstererek, korunmalarına dikkat çekmek." dedi.

Ziyaretçilere eserler hakkında bilgiler veren Biyoloji Topluluğu Üyesi Muhyettin Şentürk, "Tamamen Merkez Kampüsümüz içerisinde çektiğimiz, 43 eseri sergilemekteyiz. 3 yıllık bir çalışma sonucunda bu sergiyi oluşturduk. Sergiye önderlik eden Doç. Dr. Mesut Kırmacı'ya ve sergimize gelen tüm ziyaretçilere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kampüs Renkleri Doğa Fotoğrafları Sergisi, 3 Mart 2017 tarihine kadar Atatürk Kongre Merkezi Sergi Salonu'nda sergilenmeye devam edecek.

Kampüsün renkleri sergisi devam ediyor

Kampüsün renkleri sergisi devam ediyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.