1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kangal Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin genel kurulu yapıldı

Kangal Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin genel kurulu yapıldı

Kangal Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2016 yılı genel kurulu yapıldı.

Kangal Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin genel kurulu yapıldı

Kangal Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2016 yılı genel kurulu yapıldı.

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil'in divan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Demirgil,"Esnaf ve sanatkarlarımıza Sivas merkezinde olduğu gibi bölge birliğimiz aracılığıyla ilçelerimizde de düşük faizli kredi imkanı sağlıyoruz. Bankalara oranla daha avantajlı olan kooperatif kredilerinde 1 yıllık kredi faiz oranımız yüzde 4, bir yılı aşan kredilerde yıllık faiz oranımız yüzde 5 olarak uygulanmaktadır. Bu faiz oranları ile kredi kullandıran Türkiye'de başka bir kurum ya da kuruluş bulaşmamaktadır. Tüm esnaf ve sanatkarlarımızın kooperatifler aracılığıyla kredi kullanmaya davet ediyorum" dedi.

Kangal Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Taşlık kooperatifin faaliyetleri ve çalışmaları ile ilgili üyelere bilgiler aktarırken, genel kurulda yönetim kurulu yıllık çalışma raporu ile denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından, bilanço ve gelir gider tabloları okundu.

Okunan raporlar ve hesaplar müzakere edildikten sonra yönetim ve denetim kurulları ibra edildi. 2017 yılı bütçesi görüşülerek karar bağlanmasının ardından genel kurul toplantısı sona erdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.