Kanunuesasi ne demek, TDK'ya göre Kanunuesasi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Kanunuesasi kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Kanunuesasi ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Kanunuesasi nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Kanunuesasi kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Kanunuesasi ne demek, TDK'ya göre Kanunuesasi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Kanunuesasi ne demek? Kanunuesasi TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi kanunuesasi kelimesi. Peki kanunuesasi ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre kanunuesasi nedir, kanunuesasi kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

KANUNUESASİ NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Kanunuesasi kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Kanunuesasi kelimesi Arapça kökenlidir.

TDK'ya göre kanunuesasi kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Anayasa

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN