1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Karaaslan ve Tok, kadın kursiyerler ile bir araya geldi

Karaaslan ve Tok, kadın kursiyerler ile bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Semra Kavrak Mozaik ve Seramik Atölyesi'ni...

Karaaslan ve Tok, kadın kursiyerler ile bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Semra Kavrak Mozaik ve Seramik Atölyesi'ni ziyaret ederek kadın kursiyerlerle bir araya geldi.

Ziyarette kadın kursiyerlerin hem ailelerine destek olacak hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak el sanatlarına yönlendirilmesinin önemini vurgulayan Başkan Erdoğan Tok, "Hanım kardeşlerimizin el emekleri, göz nurları ile seramik ve mozaikten yaptıkları eserler oldukça güzel. Bin yıllık geleneklerimiz ve motiflerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan eserler bizleri sevindiriyor. Diğer yandan bu eserlerin satılarak aile ve ülke ekonomisine katma değer oluşturması oldukça önemli. Hanım kardeşlerimizin sosyal hayatın her alanında yer almalarının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle İlkadım Belediyesi olarak hanım kardeşlerimize yönelik yüze yakın kurs ile üç binden fazla bayan kursiyerimize kurs vermekteyiz. Bu kurslarda üretilen ürünler birçok alanda satılmakta. Kadınların toplum içerisinde hak ettikleri yeri almaları için elimizden gelen desteği sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

"Ben de bir kadın olarak dertlerinizi çok iyi anlıyorum"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise Samsun'un tek kadın milletvekili olarak hanımları siyasette ve sosyal alanlarda daha çok görmek istediğini belirterek, "Bir kadın olarak elbette ki ihtiyaç ve dertlerinizi çok iyi anlıyorum. Bu nedenle elimden gelen her desteği sağlayarak mutlu aileler dolayısıyla da mutlu bir toplum oluşturmak için çabalıyoruz. Semra Kavrak tarafından açılan bu kursta ortaya koyduğunuz eserler emek ve sabır isteyen eserler. Başta böyle bir kurs ile hanımlara öncülük eden Sema Kavrak'a ve kursa devam eden kursiyerlere başarılar diliyorum" diye konuştu.

Ziyarete ayrıca AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol ve Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen ve İlkadım'da görev yapan kadın muhtarlar katıldı.

Karaaslan ve Tok, kadın kursiyerler ile bir araya geldi

Karaaslan ve Tok, kadın kursiyerler ile bir araya geldi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT