1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Karaer; “Üniversite hastanelerinde istihdam sıkıntısı var”

Karaer; “Üniversite hastanelerinde istihdam sıkıntısı var”

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, üniversite hastanelerinde personel istihdamı konusunda sıkıntılar yaşandığını belirtti.

Karaer; “Üniversite hastanelerinde istihdam sıkıntısı var”

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, üniversite hastanelerinde personel istihdamı konusunda sıkıntılar yaşandığını belirtti.

Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü için çalışmalar yürüttüklerine dikkat çeken Baki Karaer, "Türkiye'de sağlıkta dönüşümle Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde ciddi anlamda bir iyileşme sağlandı, sağlık çalışanlarına yönelik kazanımlar elde edildi. Ama burada özellikle üniversite hastanelerinde çalışan arkadaşlarımızın sorunlarını masaya yatırarak çözüm önerilerini paylaşmış olacağız" diye konuştu.

Üniversite hastanelerinde özellikle personel istihdamı noktasında sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Karaer, "Üniversite hastanelerindeki istihdam sorununun mutlaka giderilmesi gerekiyor. Aynı zamanda çalışanların ciddi bir ekonomik sıkıntı içinde olduğunu biliyoruz. Bu konuda özellikle üniversitelerin maddi anlamda yeniden yapılandırılması, maddi destek verilmesi gibi konuların da gündeme gelmesini bekliyoruz" dedi.

Üniversite hastanelerinde çalışanların nakil yasağı sorununun da çözülmesi gerektiğini ifade eden Karaer, şöyle konuştu: "Toplu sözleşmede, ek ödeme kesintilerinin giderilmesi gibi kazanımlar elde ettik. Bir nebze de olsa, izinlerden kesilen ek ödemelerin kesilmesinin önüne geçtik. Ancak, gerek üniversitelerin özerk yapısı gerekse her üniversitenin kendi şartları gereği birçok sorun yaşanıyor. Bunların çözümü için bu gibi toplantılarda ortaya çıkan sonuçları önemsiyoruz"

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.