1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kardelen Kadın Merkezinde drama etkinliği düzenleniyor

Kardelen Kadın Merkezinde drama etkinliği düzenleniyor

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Kardelen Kadın Merkezi, kadınların kendilerini drama yoluyla doğru ifade edebilme,...

Kardelen Kadın Merkezinde drama etkinliği düzenleniyor

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Kardelen Kadın Merkezi, kadınların kendilerini drama yoluyla doğru ifade edebilme, beden dilini kullanabilme ve iç dünyalarını rahat bir şekilde dışa vurabilmeleri amacıyla drama etkinliği düzenliyor.

Bağlar Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğüne bağlı Kardelen Kadın Merkezinde kadınlar için drama çalışmaları başladı. Drama eğitimi gönüllü tiyatro oyuncusu olan Nusret Bakır tarafından veriliyor. Bu hafta başlayan çalışma yaklaşık 4 ay sonra sona erecek. İlk 2 ay atölye çalışması ve oyunculuk eğitimi diğer 2 ayda ise sahnede oyun provası yapılması planlanıyor. Drama eğitiminde öncelikle egzersizler yapılarak güven dersi, dikkat ve motivasyon çalışması, jest ve mimik çalışmaları gösterildi. Daha sonra farklı çalışmalar yapılarak kişi yeteneğinin farkına varabilme ve aynı zamanda çalışan kadınlar için de rehabilitasyon görevi görecek. Eğitimde yapılan etkinliklerle bireylerin insan ilişkilerini anlama, kendileri ve çevreleri ile barışık bir şekilde yaşama, iletişim ve etkileşim kurma, empati kurma, iş birliği, doğaçlama ve rol oynama becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kültür ve sanata katılma imkanı veren bu çalışma kadınlar tarafından yoğun ilgi gördü. Yeni drama grupları için başvurular Kardelen Kadın Merkezinde yapılacak.

Kardelen Kadın Merkezinde drama etkinliği düzenleniyor

Kardelen Kadın Merkezinde drama etkinliği düzenleniyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT