1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal Akparti, Dev Projelerini ve Meclis Üyelerini Tanıttı.

Kartal Akparti, Dev Projelerini ve Meclis Üyelerini Tanıttı.

Kartal Akparti, Dev Projelerini ve Meclis Üyelerini Tanıttı.

Toplantıya katılanlar arasında Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Mehdi Akman, Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Av.Temurhan Yıldız, Milletvekilleri, SKM Başkanı Temel Yaz, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Öztunç, Ak Parti Belediye Başkan Aday adayları, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kartal'lı Vatandaşlar açtığı pankartlar dikkat çekti.

Mehdi Akman "5 Yılda Çok Şey Kaybettik"

“Bu seçimlerde yaptığımız mitinglerimizde buzmana kadar  hiçbirinde olmayan katılımlar var. Bu seçimlerde Milletimiz bu ülkenin Başbakanına farklı sahip çıkıyor" şeklinde konuştu. Akman Şöyle devam etti "Bu seçimler Önümüzde ki 5 yıla damga vuracak projeler ve bu projeleri hayata geçirecek olan ekiple hep beraber buradayız. Kartal’ımız son 5 yılda çok şey kaybetti bunları geri getirmek mümkün değil ancak biz önümüzde ki 5 yıl içinde bunları telafi edeceğiz ve 5 yılda 10 yıllık hizmet vereceğiz bu sizlerin elinde. Bunu 30 Mart’ta hep beraber hayata geçireceğiz. Bu seçimler Kartal’ımız İstanbul’umuz Türkiye’miz için çok önemli seçim ancak bu seçimin çok önemli olan tarafı ise genel seçimlerdir. Bu aşkın bu şevkin 30 Mart günü belediyenin Ak Partili yönetime geçmesi durmadan çalışmamız gerektiğini buradan belirtiyorum. Bugün kartalın gelecek 5 yılının temelini atacak toplulukla beraberiz günümüz kutlu olsun hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Temurhan Yıldız "Akparti yerel yönetimlerde de dev gibi bir partidir"

Bugün Ak Partinin Belediyeciliğini sizlere tanıtıyoruz, Rabbim hiçbirimizi mahçup etmez inşallah. Ak Parti ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimlerde de dev gibi bir partidir. Yerel yönetimde ki dev dönüşüm Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994′de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başlamıştır. 2001′de Ak Partinin kurulması ve 2002′de Ak Partinin Türkiye’de yönetime geçmesi ve akabinde yapılan 2004 Yerel Seçimlerinde Türkiye AK Belediyecilikle tanışmıştır. Ak Partinin yerel yönetimdeki sicili açıktır. Belediyecilikte yepyeni bir çığır açmış partiyiz. Altyapıda, konut inşaasında, ulaşım projeleriyle, sosyal alanlarda yardımcı belediyecilik anlayışını ortaya koymuş bir partiyiz.

Şehir inandıklarımızın yansımasıdır, şehir insanın insan da şehrin aynasıdır.

Belediyecilik bizim nazarımızda millete hizmetin ilk kapısıdır. Yollar, köprüler, tüneller, raylı sistemler, parklar, temiz su, temiz hava, yaşanabilir çevreler ve doğru sosyal politikalarla Türkiye’de Ak Parti Belediyelerinin olduğu her yerde anlayış değişmiş, belediye kültürü değişmiş ve çıta yükseklere çıkarılmıştır.

Ak Parti Belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur. Belediyecilik konusunda öncüyüz ve öncü olmaya devam edeceğiz. Bizim Ak Parti olarak hedefimiz şehirlerimizin demokratik, güçlü ve saygın Türkiye’ye laik şehirler sağlamaktır. Şehirler çevresiyle parklarıyla ağaçlarıyla temiz hava ve suyuyla güzel olmalıdır. Önümüzdeki dönemde medeniyetimizin estetik anlayışını binalardan kaldırımlara parklardan kent ormanlarına kadar daha yoğun bir şekilde hakim olmasını sağlayacağız.

Bizler sadece bugünün insanına bugünün Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz bizler bugünden yarınları inşa etmenin, yarınların sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Artık bir fenomen olmuş Ak Parti Belediyecilik anlayışı önümüzde ki dönemde insan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı, marka şehirler ortaya getirmektir. Önümüzde ki dönemde Kartal’da Ak Partili belediye olarak katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu ve hizmet belediyeciliği olmak üzere 5 hizmet alanında bu hedeflere hep beraber ulaşacağız.

Önümüzde ki dönemde Kartal’ımızın mahrum kaldığı çevremizde ki ilçelerimizin birçok açıdan Kartal’ın önüne geçtiğini, Kartal’ın çevresiyle rekabet edemediği ama artık rekabet edebileceği, çevresinde ki ilçelerin önüne geçebileceği güzel projelerimizi sizlere sunacağız.

İnşallah projelerimiz Kartal için hayırlı olur.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

IMG_3243

IMG_3305

IMG_3379

IMG_3411

HABERE YORUM KAT