1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal Belediye Bütçesi

Kartal Belediye Bütçesi

Kartal Belediye Bütçesi
        Kartal Belediyesi Kasım ayı oturumunda önce performans daha sonra 2014 yılı bütçe görüşmeleri sonucunda yeni bütçeyi oy çokluğuyla onayladı.
 
        Yeni belirlenen bütçe 295 Milyon 830 Bin Lira olarak Ak Partili Meclis Üyelerinin red oylarına karşı CHP’li üyelerin evet oylarıyla onaylandı. Bütçenin onaylanması sonrasında tertiplenen akşam yemeğine Ak Partili Meclis Üyeleri yemeğe katılmayarak tepkilerini gösterdiler.
 
 
       Kartal Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Temel Yaz, bütçe görüşmelerinde söz alarak yaptığı değerlendirmede Kartal  Belediyesinin harcadığı bütçenin Kartal halkına yatırım veya hizmet anlamında bir şey kazandırmadığını dile getirdi.
 
 
      Temel Yaz yaptığı açıklamada; “2014 yılı yeni bütçesi 295 milyon 830 bin liradır, 2009 yılında ise bütçemiz 118 milyon 100 bin liradır. Bir  değerlendirme yaptığımız zaman, yıllar ile bütçemiz doğru orantılı olarak Kartal’a hizmet ve yatırım olarak kazandırılmışmıdır acaba? Bunu  söylemek mümkün değil. Peki performansımız bu oranda büyüdü mü? kesinlikle hayır. Kartal için ön görülen 295 Milyon 830 bin liralık bütçeyle yapılan hizmetler Kartal halkına hizmet e yatırım olarak sunulsaydı daha iyi olmaz mıydı? dedi.
 

HABERE YORUM KAT