1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi 130 Başarılı Proje Arasına Girdi

Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi 130 Başarılı Proje Arasına Girdi

Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi 130 Başarılı Proje Arasına Girdi

        Kartal Belediyesi Gençlik Kariyer Merkezi, etkinliklerine her geçen gün bir yenisini ekliyor.

       Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından Mart 2013’te hizmete açılan Kartal Gençlik Kariyer Merkezi,  15-24 yaş aralığındaki gençlerin bilgi ve becerilerini arttırmak, okulda ve meslekte başarı seviyelerini yükseltmek,  istihdam edilebilirliklerini ve hizmetlere erişimlerini kolaylaştırmak için kişisel gelişim seminerleri ve gezileri düzenlemeye devam ediyor.

       Kartal Belediyesi Gençlik Kariyer Merkezi bu kapsamda Sabiha Gökçen Kız Teknik ve Meslek Lisesi yiyecek-içecek hizmetleri bölümü öğrencileri ile birlikte Sultanbeyli Aytop Gıda Sanayi Sitesi’nde bulunan Bidane Gıda Fabrikası’nın üretim bölümü yerinde gezdi. Kartal Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Deniz Karacan’ın eşliğinde fabrikayı gezen öğrenciler üretim aşaması hakkında bilgi alarak kendileri için yerinde eğitim almanın ayrıcalığını yaşadılar. Gerek üretim, gerekse hazırlık aşamasını gözlemleyen ve soru soran öğrenciler yapılan etkinlik sonrasında Kartal Belediyesi’ne yaptıkları bilgilendirici gezi için teşekkür etti.

       Kartal Gençlik Kariyer Merkezi Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 yılı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı kapsamında hazırlanarak 277 proje başvurusu içinde 130 başarılı proje arasına girdi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan  %90 hibe almaya hak kazandı.

HABERE YORUM KAT