1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal Yeni Belediye Binasını Tamamlamak Üzere

Kartal Yeni Belediye Binasını Tamamlamak Üzere

Kartal Yeni Belediye Binasını Tamamlamak Üzere
       Kartal Belediyesi tarafından yapımına devam edilen, Çırçır Caddesinde bulunan Kartal Belediyesi  hizmet binası çalışmaları yoğunlaştı.
 
       Kartal Belediyesi’nin üç ayrı binada hizmet vermesini sona erdirecek ve kendi binasında faaliyetini 
 sürdürmesini sağlayacak olan yeni binaya kısa sürede taşınılacağı açıklandı. Binanın açılış töreninin de bu yıl içinde yapılacağı öğrenildi. Yeni belediye hizmet binası çevresinde yol düzenleme çalışmaları, kaldırım yapımı, sokak ışıklandırma sistemlerinin yapımı son aşamasına geldi. Ayrıca bina içi ve dışı düzenlemeler yapılırken, klima sistemleri ve akıllı bina bilişim ağı da  tamamlanmak üzere.  Bina, tamamen otomasyon üzerinden güvenlik, ses, kamera, aydınlatma, iklimlendirme ve yangın sistemlerini kontrol edecek şekilde tasarlanıyor.  Akıllı bina ile örnek  bir belediye binası, Kartallıların hizmetine verilmiş olacak. Bina içinde led aydınlatmalar 
kullanılarak elektrik sarfiyatından kar edilecek. Aynı zamanda gün ışığı sensörlerinden faydalanılarak dış ortam aydınlığına göre içerideki ışık lümeni sabitlenerek buradan da kazanç sağlanacak. Yapılan çalışmaların yanısıra görsel tasarım olarak, bina çıkışına Kartal Heykel Sempozyumu’nda sergilenmiş heykeller yerleştirilmeye devam ediyor. Çalışmaların Kurban Bayramı  süresince de devam edeceği ve kısa sürede sona ereceği ifade ediliyor. 
 

HABERE YORUM KAT