1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal Yerinde Dönüşüm Çalışmaları

Kartal Yerinde Dönüşüm Çalışmaları

Kartal Yerinde Dönüşüm Çalışmaları

           Vatandaşları yaşadıkları mahalleden koparmayan Kartal Belediyesi 'Yerinde Dönüşüm' çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yakacık Yeni Mahalle'de  bulunan iki eski yapı gerçekleştirilen törenle yıkıldı.

           Kartal Belediyesi, kentte çarpık kentleşmeyi önlemek ve vatandaşların daha güvenilir konutlarda yaşamlarını sürdürebilmesi için 'Yerinde  Dönüşüm' çalışmalarına devam ediyor. Yakacık Yeni Mahalle'de bulunan eski yapı binalar, düzenlenen törenle yıkıldı. Yıkım törenine katılan  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de dönüşümle ilgili vatandaşlaara bilgi verdi.

          Kartal'da öncelikle mülkiyet sorununu çzödüklerini ifade eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, "Bunlarda önce mülkiyet sorunu  çözüldü. Mülkiyet sorunu çözüldükten sonra da bu çarpık yapılaşma sahipleri biraraya geldiler. Toplu halde hareket ediyorlar ve kazandıkları  emsallerle de dönüşümün önünü açmış oluyorlar. Vatandaş mutlu. Beledşye olarak biz çarpık kentleşmenin önüne geçtiğimiz için biz de kente

yakışır bir yerel yönetim hizmeti vereceğimiz için biz de mutluyuz" dedi.

                                               "KAÇAĞI OLMAYAN BİR İLÇE YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ"

        Dönüşüm yapılacak yerlerde vatandaşları yaşadıkları mahalleden ayırmadıklarını belirten Başkan Öz, "Biz vatandaşla müteahit arasındaki  ilişkinin içerisinde yokuz. Vatandaşlarla müteaahitler kendileri konuşuyorlar. Nasıl anlaştıkları bii ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren  düzgün ve kente uygun bir yapının ortaya ıkması. Depreme uygun, iskanı olan, yasal binaya kavuşuyorlar. Kaçağı olmayan bir ilçe yaratmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT