1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Atatürk Kupası Satranç Turnuvası Başladı

Kartal´da Atatürk Kupası Satranç Turnuvası Başladı

Kartal´da Atatürk Kupası Satranç Turnuvası Başladı
     Yoğun katılımla başlayan satranç turnuvasının açılışında Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı ve  Yönetim Kurulu Üyeleri, Kartal Halk Eğitim Müdürü Resul Özdemir, Sanatçı Onur Akın ve Kartal Belediyesi Birim Müdürleri yer aldı.
 
     24 Ekim’den bu yana istanbul.tsf.org.tr adresinden online kayıt sistemi ile yapılan kayıtlara göre Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nda 620 oyuncu mücadele  edecek. Turnuva kategorilerinde dereceye girecek oyunculara  çeyrek altın ödülü, satranç takımı; kadınlar, emektarlar, küçükler ve genç sporcular için 
kategori ödülü, miniklerin tamamına da madalya verilecek.
 
    Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, açılışta yaptığı konuşmada oyunculara başarılar dileyerek “Sevgili satranç sevenler, sevgili gençler, yaşı genç  olanlar, kendini genç hissedenler. Şu manzarayı görmek beni çok mutlu ediyor. Satranç seviyorsunuz. Zihniniz açık, beyniniz açık. Her şeyden önemlisi  benim için, düşünen, özgür insansınız. Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. Bu ortamı sağlayan, başta Besim hocam olmak üzere Kent Konseyi’ne teşekkür  ediyorum. Atatürk adına olması çok daha önem arz ediyor. Çünkü bugünleri ona borçluyuz. Düşünen beyin, onun en büyük idealiydi. Onun için dedi ki; “Hayatta en büyük mürşit ilimdir” Onun bir lafı daha var. “Her şey olabilirsiniz ama sanatçı olamazsınız”. Doktor olabilirsiniz, Belediye Başkanı
 olabilirsiniz, mimar olabilirsiniz ama birşey olmak özel bir şeydir. O nedir? Sanatçı. Bir onu olmak kolay değildir. Sizlere başarılar diliyorum. Nice satranç turnuvalarında buluşmak üzere” dedi.
 
     Kartal Belediyesi Atatürk Kupası Satranç Turnuvası, sevilen sanatçı Onur Akın ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün birlikte yaptığı ilk hamle  ile başladı. 3 gün sürecek turnuva, 10 Kasım Pazar günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek ödül töreniyle sona erecek. 
 

HABERE YORUM KAT