1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Elektronik atık toplama yarışması başlıyor.

Kartal´da Elektronik atık toplama yarışması başlıyor.

Kartal´da Elektronik atık toplama yarışması başlıyor.

         Kartal’da çevre bilinci ve geri dönüşüm konusundaki tüm çalışmaları destekleyen  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da çevreye duyarlı bir nesil yetişmesi için yapılan projelere öncelik tanıyor.  Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün  çevre bilincini yükseltmeye yönelik verdiği seminerler ve eğitimlerin ardından okullarda başlattığı  “Okullar Arası Elektronik Atık Toplama Yarışması”  ile farklı bir başlangıç yapıyor.

       Kartal Belediyesi, Kartal ilçesindeki okullar arasında düzenlenecek yarışmada  2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı okullarda elektronik atıkların (kullanım ömrünü tamamlamış veya modası geçmiş olan bilgisayar, cep telefonu,  televizyon, radyo, beyaz eşya, elektrikli aletler, spor aletleri gibi) toplanmasına

 yönelik bir yarışma kampanyası başlattı. 2 Ekim 2013 – 28 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yarışmada Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında Kartal Belediyesi ve yetkilendirilmiş kuruluş Altaş Yapı Sanayi ve Temizlik Hizmetleri Tic. A.Ş. işbirliği ile okullarda en çok elektronik atık toplayan (ağırlıkça-kg) ilk üç okul ödüllendirilecek.  

       Birinci olan okula bilgisayar sınıfı kurulmasına katkı sağlamak üzere 10 adet bilgisayar,  ikinci olan okula 2 adet bilgisayar, üçüncü olan okula ise 1 adet bilgisayar verilecek. Verilecek olan bilgisayarların aksesuarları ve dış kasası yeni olacak, iç aksamında titizlikle işlenmiş geri dönüşüm parçaları kullanılacak. Bilgisayarlarla birlikte verilecek  olan ekranlar LCD ekran olacak.

     2 Ekim 2013-28 Şubat 2014 tarihleri arasını kapsayacak olan “Okullar Arası Elektronik Atık Toplama

 Yarışması”nın ödül töreni ise 21 Mart 2014 tarihinde düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT