1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır

Kartal´da Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır

Kartal´da Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır

        Kartal Belediyesi ve İstabul İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen proje Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde hayata geçti.  “Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında sahnelenen “Can Kırıkları – Şah Mat - Etme” adlı tiyatro üçlemesi gençler tarafından büyük ilgi gördü.

      Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını konu alan tiyatro oyununda madde bağımlılığının açtığı sosyal, psikolojik ve fiziki  sorunlar konu ediliyor. Tiyatro oyununun yazarı-yönetmeni ve aynı zamanda oyuncusu olan Cenk Hakan Köksal oyunla ilgili olarak, “Biz dört  senedir emniyet müdürlüğü ile birlikte bu tarzda projelere imza atıyoruz. Çoğu zaman senaryoları yazarken gençlerin olduğu yerlere gidiyorum. Onların ortamlarını görüp keşfediyorum ve gördüklerimi konu alan tiyatrolar yazmaya ve sergilemeye çalışıyorum. Bu konu hassas

bir konu. Gençleri bilinçlendirmek tiyatrocuların asli görevi. Gençlere asıl verdiğimiz mesaj; bağımlılık yapan maddelerden uzak dursunlar,  bir kereden bir şey olmaz demesinler. Böyle bir projeyi hayata geçirmemize yardımcı olduğu için Belediye Başkanımız Altınok Öz’e ve  yetkililere  teşekkür ediyorum”  dedi.

HABERE YORUM KAT