1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Kış Hazırlıkları

Kartal´da Kış Hazırlıkları

Kartal´da Kış Hazırlıkları

       Kartal Belediyesi, İstanbul genelinde etkili olan kar yağışının ardından yolların kapanmaması ve buzlanmaya karşı karla mücadele  ekiplerini kırmızı alarma geçirdi. Kartal Belediyesi ekipleri kar yağışı öncesi 24 saat hazır duruma geldi. Soğuk ve yağışlı havanın  kendisini göstermesiyle birlikte Kartal Belediyesi, karla mücadele ekiplerini ve araç filosunu hazır hale getirdi; kar küreme, tuz serpme aracı, çok sayıda teknik ekipman ve personelle üç vardiya halinde hizmet verecek. İstanbul’da beklenen karın yağmasıyla birlikte Kartal Belediyesi karla mücadele ekipleri gece boyunca ve gün içinde tuzlama çalışması yaptı.

      Sabah işlerine gitmek için yola çıkan Kartallıları yoğun bir kar yağışı karşıladı. Kartal’ın ilçe merkezi ve yüksek kesimlerinde kar  etkili oldu. Kartal’ın deniz seviyesinden yüksek semtleri Uğur Mumcu Mahallesi, Yakacık ve Aydos beyaza büründü. Karla mücadele  hazırlıklarını tamamlayan Kartal Belediyesi, Uğur Mumcu, Yakacık ve Aydos bölgesinin mahalle araları ve ana arterlerde kar küreme ve  tuzlama çalışması yaptı. Ekipler, hastane, okul, kreş, itfaiye binası giriş çıkışlarında, üst geçitlerde, minibüs ve otobüs  güzergâhlarında tuzlama çalışmalarını gün boyunca sürdürdü.

      Kar yağışıyla birlikte Kartal’da hastanelere ulaşan yollarda, ana caddelerde, köprü ve kritik noktalarda kar temizliği ve tuzlama  çalışmaları yirmi dört saat devam edecek. Kartal’da şehir ulaşımının olumsuz yönde etkilenmemesi için Kartal Belediyesi, çeşitli  aralıklarla tuzlama işlemini sürdürecek. Ayrıca yirmi dört saat görev yapacak olan karla mücadele ekipleri, ana arterler ve ara  yollar da kar ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapacak. Araçların çıkmakta güçlük çektiği yollarda ve rampalarda ise elle tuzlama  çalışması gerçekleştirilecek.

     Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde vatandaşların yollardaki buzlanmalardan kaynaklanan  mağduriyetlerinin giderilmesi içinde kontrollerini sürdürecek. Ekipler, buzlanmadan kaynaklanan olumsuzlukların tespitini yaparak  giderilmesi için, Fen İşleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri ile koordineli olarak çalışacak. Zabıta Müdürlüğü ekipleri yolların riskli bölgeleri hakkında vatandaşlara uyarılarda bulunarak araçlarıyla yolda mahsur kalan vatandaşlara teknik olarak yardımcı olacak.

     Kar nedeniyle yolların kapanması ve ulaşımın aksamaması için Kartal Belediyesi ihbar hattı kurdu. Kartallılar, kar nedeniyle kapanan ya  da buz tutan yolların açılması için Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü (0 216) 353 86 83 numaralı telefonları arayarak ihbarlarını  bildirebilecek. Vatandaşlar tarafından bildirilen ihbarlar, karla mücadele ekipleri tarafından anında değerlendirilerek, müdahale  edilecek. Yol Yapım Amirliği (0216)387 41 39 numaralı telefonları arayarak da tuzlama konusunda vatandaşlara yardımcı olunacak.

HABERE YORUM KAT