1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da Kurban Hazırlıkları

Kartal´da Kurban Hazırlıkları

Kartal´da Kurban Hazırlıkları
          Kartal Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Kartal Belediyesi tarafından hazırlanan alanlarda  kurbanlıklara Kartal halkı kolaylıkla ulaşım sağlıyor. Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, düzenli olarak kurbanlıkların bulunduğu alanları temizliyor. Türkiye’nin her tarafından getirilen kurbanlıklar, Kartal Belediyesi tarafından hazırlanmış steril alanda bakılıyor. Kurbanlıklarını getirmiş vatandaşlarımızın su ve diğer ihtiyaçları ise Kartal Belediyesi tarafından karşılanıyor.
 
         İstanbul Anadolu yakasında oturan tüm vatandaşlar, Kartal’da yeni kurulan kurban satış ve kesim alanına çok daha kolay ve hızlı ulaşabilecek.  Kurban kesim ve satış alanları, Yunus Mevkii Eczacıbaşı Arazisi (Kartal Yunus mevkiinde eski çimento fabrikası yanı), Eski Oto Pazarı Arazisi, Cevizli Mevkii Belediye Arazisi’nde (Cevizli Saraylar Caddesi) bulunuyor.
 
        Kartal’da kurulan kurban satış ve kesim alanlarında, raylı sistem ile çalışan mobil kesim ünitesi yer alacak. Vatandaşlar, pazardan aldıkları  kurbanlıkları aynı alan içinde yer alan kesim ünitelerinde uygun koşullarda ve zahmetsiz bir şekilde kesebilecek. Kurban kesiminin doğru yöntemlerle yapılması ve herhangi bir sağlık probleminin yaşanmaması için kesim işlemi usta kasaplar tarafından yapılacak.
 
       Kartal’ın kurban satış ve kesim alanlarında Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurbanlık hayvanlar muayene ediliyor. Kurbanlıklar denetlenerek, verilen rapor sonucuna göre belirlenen alanlara girmelerine izin veriliyor.  Kontrolü yapılmayan ve kulaklarında küpe olmayan kurbanlıklar ise alana alınmıyor. Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri de kurban satış alanlarında hazır bulunuyor.
 
       Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kurban satış ve kesim yerlerinde 1 Ekim’de başladığı denetimlerine kurban bayramı süresince de  devam edecek.
 

HABERE YORUM KAT