1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Kartal´da "Oyuncakların Ortak Dili"

Kartal´da "Oyuncakların Ortak Dili"

Kartal´da "Oyuncakların Ortak Dili"

          Yakacık Doğa Anaokulu Çocuk Üniversitesi ve Kartal Belediyesi işbirliğiyle, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen, ‘Common Language  Of Toys (Oyuncakların Ortak Dili) Projesi hayata geçirildi. Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, proje çerçevesinde, Yakacık  Doğa Anaokulu Çocuk Üniversitesi ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerini bir araya getirdi.

      Yakacık Doğa Anaokulu Çocuk Üniversitesi ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin hediyeleşmesi ve yeni yıla mutlu girmeleri için  düzenlenen kermes öncesinde çocuklar, kağıtlara yeni yıl dileklerini yazdılar. Daha sonra Yakacık Doğa Anaokulu velilerinin desteğiyle  düzenlenen kermeste çocukların dileklerini yazdığı kağıtlar zarflara konulup numaralandırılarak dilek ağacına asıldı.

    

     Çocukların yeni yıla mutlu bir şekilde girmelerini amaçlayan ‘Oyuncakların Ortak Dili’ projesinin son ve en güzel aşamasında ise Yakacık   Doğa Anaokulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, velileri, okul yöneticileri, eğitmenler, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok  Öz’ün öncülüğünde Kartal Belediyesi’nde bir araya geldi ve miniklere hediyeleri verildi. Minikler büyük bir heyecanla hediyelerini alırken  yeni yılı, yeni umutlarla ve mutlulukla karşıladılar. Çocuklar, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve Yakacık Doğa Anaokulu’ndaki  arkadaşlarına teşekkür ettiler. Kartal Belediyesi Başkan Vekili Ergun Öztaner de çocukların gözlerinde gördüğü heyecan ve gelecek coşkusunun her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak projeye destek veren herkese Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT